Na východe Slovenska zasahovala polícia pre drogy, u mladíka z Michaloviec našli aj zbrane (foto)

0
Na východe Slovenska zasahovala polícia pre drogy, u mladíka z Michaloviec našli aj zbrane (foto)

13.7.2021 (Webnoviny.sk) – Zakázané návykové látky, rôzne veci súvisiace s drogovou trestnou činnosťou, dve strelné zbrane a strelivo zaistili košickí kukláči pri piatkovej domovej prehliadke v jednej z obcí Michalovského okresu. Všetky veci už skúmajú experti Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru na pracovisku v Košiciach.

Pri policajnej akcii zadržali tri podozrivé osoby, pričom dve z nich po vykonaní potrebných úkonov zo zadržania prepustili.

Omamné látky zhromažďoval mesiace

Ako informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, policajný vyšetrovateľ zároveň obvinil 27-ročného muža z okresu Michalovce zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

„Obvinený si podľa doterajšieho vyšetrovania zadovažoval zakázané omamné a psychotropné látky z rôznych zdrojov, najmä pervitín, minimálne od novembra minulého roka, prechovával ich v mieste svojho bydliska, delil na dávky a predával konzumentom z Michalovského i Sobraneckého okresu,“ uviedla Mésarová.

Nedovolené ozbrojovanie

Obvinenému mužovi, ktorý je stíhaný väzobne, hrozí za drogovú trestnú činnosť v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.

Ako dodala policajná hovorkyňa, podľa predbežných výsledkov expertízy zodpovedá zaistené množstvo metamfetamínu niekoľkým dávkam drogy. V súvislosti so zaistenými zbraňami michalovský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Viac k témam: drogy, protidrogová razia
Zdroj: Webnoviny.sk – Na východe Slovenska zasahovala polícia pre drogy, u mladíka z Michaloviec našli aj zbrane (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu