Naď: Bez ukotvenia Slovenska v NATO a Únii nemôžeme efektívne čeliť novým výzvam a hrozbám v bezpečnostnom prostredí

0
Naď: Bez ukotvenia Slovenska v NATO a Únii nemôžeme efektívne čeliť novým výzvam a hrozbám v bezpečnostnom prostredí

15.2.2022 (Webnoviny.sk) – Bez ukotvenia SR v NATO a a bez Spojených štátov amerických, ktoré sú naším strategickým partnerom, nemôžeme efektívne čeliť novým výzvam a hrozbám v bezpečnostnom prostredí.

Skonštatoval to minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) počas Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky SR. Ako ďalej informoval rezort obrany, medzi najväčšie bezpečnostné výzvy dneška podľa ministra patrí popri napätej situácii na hraniciach Ukrajiny aj riziko straty geopolitického kompasu Slovenska.

„Diskusia o Dohode o spolupráci v oblasti obrany s USA, de facto o našom mieste medzi západnými demokraciami slobodného sveta, je sprevádzaná klamstvami, deformáciou faktov, rozsievaním strachu, nenávisti a dokonca pomsty. Ide o hybridný tlak, aby orgány SR neboli schopné prijímať potrebné a dôležité rozhodnutia,“ uviedol Naď. Na margo toho však ocenil, že napriek dezinformačnej kampani dohodu minulý týždeň schválila Národná Rada SR a ratifikovala prezidentka SR.

Pokiaľ ide o situáciu na hraniciach Ukrajiny, podľa ministra je celú vec potrebné naďalej riešiť diplomatickým dialógom. „Ruskú ofenzívu voči Ukrajine však nemožno vylúčiť a preto musíme zvyšovať našu pripravenosť a schopnosť reagovať pre prípad, že rokovania zlyhajú,“ dodal Naď s tým, že o situácii bude hovoriť aj s ostatnými ministrami obrany krajín NATO.

Viac k témam: obranná dohoda USA a Slovenska, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Naď: Bez ukotvenia Slovenska v NATO a Únii nemôžeme efektívne čeliť novým výzvam a hrozbám v bezpečnostnom prostredí © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu