Naď s veľvyslankyňou Talianska diskutoval možnej spolupráci v oblasti obrany

14.7.2021 (Webnoviny.sk) – Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) sa dnes stretol s talianskou veľvyslankyňou na Slovensku Catherine Flumianiovou. Spoločne diskutovali o možnostiach rozvoja vzájomnej spolupráce v oblasti obrany a bezpečnosti.

Diskutovali aj o účasti talianskych vzdušných síl na medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2021. V tlačovej správe o tom informovala Martina Kovaľ Kakaščíková, hovorkyňa Ministerstva obrany SR.

Talianska republika je jedným z našich partnerov a spojencov, preto možnosti rozvoja bilaterálnej spolupráce aj v politicko-vojenskej oblasti sú, verím, naším spoločným záujmom, na ktorom môžeme v budúcnosti stavať,“ povedal minister Naď.

Šéf rezortu obrany veľvyslankyňu informoval aj o vyslaní príslušníkov Ozbrojených síl SR (OS SR) do operácií Európskej únie v Mali a Stredoafrickej republike a o plánovanej účasti vojenských policajtov na nemeckej lodi v Stredozemnom mori v rámci operácie EUNAVFOR MED Irini.

Minister obrany talianskej veľvyslankyni predstavil aj plán modernizácie a obnovy OS SR a tiež aj schválené strategické dokumenty, ktorými je napríklad Obranná a Bezpečnostná stratégia Slovenskej republiky.

Viac k témam: Bezpečnostná stratégia SR, diskusia, Obranná stratégia SR, veľvyslankyňa
Zdroj: Webnoviny.sk – Naď s veľvyslankyňou Talianska diskutoval možnej spolupráci v oblasti obrany © SITA Všetky práva vyhradené.