Naď vraj chystá „tajnú“ modernizáciu vozidiel pechoty, smerácky minister za rovnaký plán čelil kritike

1.12.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo obrany SR sa potajomky chystá obstarať modernizáciu ďalších 14 bojových vozidiel pechoty (BVP). Rovnaká modernizácia celkovo 35 vozidiel sa robila aj za predošlých ministrov Petra Gajdoša (SNS) a Martina Glváča (Smer-SD). Obaja za ňu čelili kritike.

Informuje o tom Investigatívne centrum Jána Kuciaka (ICJK) s tým, že plán modernizovať ďalšie kusy mu potvrdil národný riaditeľ pre vyzbrojovanie Jozef Zekucia.

Aj po modernizácii sú BVP do súčasných konfliktov nevhodné. Minister Jaroslav Naď (OĽaNO) tvrdí, že o realizácii projektu zatiaľ „ani náhodou nebolo rozhodnuté“.

Podľa informácií ICJK previezlo v auguste ministerstvo obrany do priestorov súkromnej spoločnosti MSM Land Systems, ktorá patrí do „impéria“ českého zbrojára Jaroslava Strnada, štyri armádne vozidlá typu BVP.

Centrum zistilo, že hoci ide o funkčné bojové stroje, k presunu neexistuje žiadna zmluvná dokumentácia a ministerstvo ich súkromníkovi odovzdalo len na základe preberacích listov.

Viac k témam: minister obrany SR, modernizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Naď vraj chystá „tajnú“ modernizáciu vozidiel pechoty, smerácky minister za rovnaký plán čelil kritike © SITA Všetky práva vyhradené.