Domov BLOG CESTOVANIE Ktorá krajina je najlepšia na založenie rodiny? Slovensko to nie je

Ktorá krajina je najlepšia na založenie rodiny? Slovensko to nie je

Cestovanie je oslobodzujúce a vďaka stránkam zameraným na jeho spoznávanie poznáme aj výsledky zaujímavej štúdie. Island je najlepšou krajinou na založenie rodiny, no Slovensko je v spodnej časti rebríčka.

Najlepšia krajina pre založenie rodiny je Island. Vyplýva to zo štúdie cestovateľskej webstránky Asher & Lyric, ktorá zozbierala štatistiky z „30 dôveryhodných medzinárodných zdrojov“ a na základe nich vytvorila „index pre založenie rodiny„.

Faktory v šiestich kategóriách

Do rebríčka pritom zaradili 35 členských štátov Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD), pretože len z týchto krajín podľa vlastných slov dokázali získať spoľahlivé dáta o situácii v oblastiach, ktoré boli pre nich v štúdii užitočné.

Rodina objavila v stene nezvyčajný 40-ročný poklad

Situáciu v krajinách hodnotili na základe 30 faktorov rozdelených do šiestich kategórií – bezpečnosť, šťastie, náklady, zdravie, vzdelávanie a čas, v ktorej sledovali počet odpracovaných hodín ročne, trvanie platenej materskej a rodičovskej dovolenky, platenú práceneschopnosť a dovolenku. Upozorňujú pritom, že vychádzali z priemerov a v každej krajine sa teda dajú nájsť mestá či regióny, kde je situácia lepšia alebo, naopak, horšia.

Líder v oblasti ľudských práv

Prvú desiatku za Islandom dopĺňajú Nórsko, Švédsko, Fínsko, Luxembursko, Dánsko, Nemecko, Rakúsko, Belgicko a Česká republika. Slovensku patrí 27. priečka s celkovou známkou C. Rebríček uzatvára päťka Bulharsko, Turecko, Čile, Spojené štáty americké a Mexiko, pričom posledné dve menované si vyslúžili známku F.

V ktorých štátoch si nemôžete kúpiť colu alebo 22 najzaujímavejších faktov o svete

Island sa umiestnil v prvej desiatke všetkých kategórií a je jednotkou z pohľadu bezpečnosti,“ vysvetlili autori štúdie, podľa ktorých je ostrovný štát aj svetovým lídrom v oblasti ľudských práv.

Zdroj: Webnoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version