Najvyšší súd bude riešiť dovolania bývalých ministrov za SNS z kauzy „nástenkový tender“

0
Najvyšší súd bude riešiť dovolania bývalých ministrov za SNS z kauzy „nástenkový tender“

1.3.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR vytýčil na 24. marca verejné zasadnutie, na ktorom bude rozhodovať o dovolaniach bývalých ministrov výstavby odsúdených v kauze „nástenkový tender“ Mariána Janušeka a Igora Štefanova. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

Najvyšší súd na verejnom zasadnutí v novembri 2018 potvrdil vinu exministrov výstavby a regionálneho rozvoja Mariána Janušeka a Igora Štefanova za Slovenskú národnú stranu (SNS).

Exministri sú vo výkone trestu

Janušek si preto vo väzení odsedí 11 rokov, čo je o rok menej, ako mu pôvodne vymeral Špecializovaný trestný súd. Štefanovovi vymerali trest deväť rokov. Obaja zároveň dostali finančný trest 30 000 eur a zákaz päť rokov pôsobiť vo verejných funkciách.

Bývalí ministri sú momentálne vo výkone trestu. Podľa súdu boli Janušek a Štefanov vinní, pretože vytvorili v rámci verejného obstarávania na reklamné služby podmienky pre vopred vybraného uchádzača a znemožnili účasť ďalších súťažiacich.

Ponuku zaslalo jedno konzorcium

Prípad sa stal v roku 2007. Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja vtedy zverejnilo oznam o tendri na reklamné služby v hodnote 3,6 miliardy vtedajších korún len obmedzeným spôsobom. Ponuku zaslalo len jedno konzorcium, ktoré následne vyhralo.

Dvoch ministrov za SNS stála kauza postupne kreslo, najskôr Janušeka a neskôr aj Štefanova, ktorý ho nahradil. Tender po čase zrušili, konzorcium však na ňom údajne stihlo zarobiť viac ako tri milióny eur.

Viac k témam: Kauza nástenkový tender
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd bude riešiť dovolania bývalých ministrov za SNS z kauzy „nástenkový tender“ © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu