Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Slovensko Správy

Najvyšší súd ponechal vo väzbe obvinených policajných funkcionárov Zetochu a Mihálika

Sita
Zdieľať

27.8.2021 (Webnoviny.sk) – Senát 2T Najvyššieho súdu SR (NS SR) ponechal obvineného bývalého šéfa finančnej spravodajskej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Mariána Zetochu. a obvineného bývalého zástupcu riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície Milana Mihálika v kolúznej a preventívnej väzbe.

Súd tak zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu zo 6. augusta, ktorým obvinených prepustili z väzby na slobodu. Rozhodli tak na podklade sťažnosti prokurátora. Senát väzbu nenahradil žiadnymi inými inštitútmi. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Polícia v rámci akcie Očistec ešte 5. novembra 2020 zadržala viaceré osoby vrátane bývalých vysokých policajných funkcionárov. Obvinení sú napríklad zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z korupčných trestných činov a z trestného činu zneužívania právomocí verejného činiteľa.

Viac k témam: kolúzna väzba, preventívna väzba, súdy, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd ponechal vo väzbe obvinených policajných funkcionárov Zetochu a Mihálika © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X