Najvyšší súd zamietol sťažnosť Afričana, zadržaný bol na základe dvoch európskych zatykačov

20.10.2020 (Webnoviny.sk) – Senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) na utorkovom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť Afričana Chineyeho Whytga Nzedgua. Ten ju podal proti uzneseniu Krajského súdu v Košiciach z 22. septembra, ktorým ho na základe európskeho zatýkacieho rozkazu vzali do predbežnej väzby.

V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Slovenská polícia muža z Ghany zadržala 20. septembra na základe dvoch európskych zatykačov z Grécka. Mužovi má hroziť doživotný trest.

NS SR dospel k záveru, že sťažnosť vyžiadanej osoby nie je dôvodná. „Osoba bola do predbežnej väzby vzatá na základe dvoch európskych zatýkacích rozkazov vydaných Prokuratúrou pri Odvolacom súde v Aténach, a to jednak za účelom výkonu trestu odňatia slobody pre trestný čin nezákonného obchodovania s narkotikami a psychotropnými látkami, ako aj za účelom trestného stíhania pre úmyselnú vraždu spáchanú spoluúčasťou v pokojnom duševnom stave, pokus o vraždu, nedovolené ozbrojovanie a použitie zbrane,“ uviedla Važanová

Viac k témam: Najvyšší súd SR, zatykač
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd zamietol sťažnosť Afričana, zadržaný bol na základe dvoch európskych zatykačov © SITA Všetky práva vyhradené.