Najvyšší súd zamietol sťažnosť Magáta stíhaného pre extrémizmus, ostáva naďalej vo väzbe

16.2.2022 (Webnoviny.sk) – Marián Magát stíhaný pre extrémizmus ostáva vo väzbe. Ako informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová, senát 4T NS SR na neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvineného proti rozhodnutiu sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, ktorým bol obvinený z dôvodu obavy z pokračovania v trestnej činnosti vzatý do väzby.

Magát je trestne stíhaný pre 37 skutkov rôznorodej extrémistickej trestnej činnosti zameranej najmä na popieranie holokaustu. Národná kriminálna agentúra ho zadržala a obvinila 24. januára po skončení pojednávania na súde v Žiline.

Magát je zakladateľom skupiny Vzdor Kysuce. V inom prípade bol v roku 2017 za nedovolené ozbrojovanie právoplatne odsúdený na tri roky podmienečne, v dôsledku čoho nemohol kandidovať na post predsedu Žilinského samosprávneho kraja. V roku 2016 neúspešne kandidoval v parlamentných voľbách.

Viac k témam: Extrémizmus, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd zamietol sťažnosť Magáta stíhaného pre extrémizmus, ostáva naďalej vo väzbe © SITA Všetky práva vyhradené.