NAKA obvinila dve osoby pre korupciu na súde v Trenčíne, zabezpečovali prednostné vybavovanie úkonov

5.5.2022 (Webnoviny.sk) – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vzniesol v stredu 4. mája obvinenie dvom osobám pre korupciu týkajúcu sa obchodného registra na Okresnom súde v Trenčíne. Ako ďalej Policajný zbor SR informoval na sociálnej sieti, osobu M. Š. obvinili za zločin podplácania a vyššieho súdneho úradníka okresného súdu M. D. za zločin prijímania úplatku.

„Podstata obvinenia spočíva v tom, že obaja obvinení za úplatky zabezpečovali pre páchateľov daňovej trestnej činnosti na obchodnom registri Okresného súdu v Trenčíne prednostné a urýchlené vybavovanie úkonov obchodnej agendy súvisiacej spravidla s prevodmi obchodných podielov v obchodných spoločnostiach, ktoré boli využívané na páchanie závažnej daňovej trestnej činnosti,“ vysvetlila polícia. Zároveň doplnila, že vyšetrovateľ so súhlasom dozorujúceho prokurátora jednej spolupracujúcej osobe dočasne odložil vznesenie obvinenia vo veci podozrenia zo spáchania prečinu.

Viac k témam: Korupcia, Obvinenie
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA obvinila dve osoby pre korupciu na súde v Trenčíne, zabezpečovali prednostné vybavovanie úkonov © SITA Všetky práva vyhradené.