Veľké prekvapenie! Ktorá športovkyňa je najlepšie zarábajúca?

Japonská tenistka Naomi Osaková sa podľa magazínu Forbes stala najlepšie zarábajúcou športovkyňou planéty.

Dvadsaťdvaročná Japonka, ktorej aktuálne patrí 10. priečka v singlovom rebríčku WTA a na svojom konte má dva grandslamové tituly, za ostatný rok zarobila 37,4 milióna USD.

Uvedená suma je novým rekordom medzi ženami, ten predchádzajúci držala ruská tenistka Maria Šarapovová so sumou 29,7 milióna USD.

V rebríčku najlepšie zarábajúcich športovcov bez rozdielu pohlavia patrí Osakovej 29. pozícia, čiže pred ňou sú iba muži. Americkej tenistke Serene Williamsovej patrí až 33. priečka.

Aj Williamsová, ktorá bola medzi ženami na čele v ostatncýh štyroch edíciách rebríčka, v hodnotenom období zarobila viac, ako bolo doterajšie maximum Šarapovovej, za dvanásť mesiacov si polepšila o 36 miliónov USD.

U mužov vedú futbalisti. Na vrchole rebríčka nahradil futbalista Lionel Messi minulého víťaza, boxera Floyda Mayweathera. Na druhom mieste sa umiestnil Cristiano Ronaldo a na treťom Neymar. Najvyššie herné kontrakty v roku 2019 dosiahli bejzbalisti, ktorí sú však pre sponzorov menej zaujímaví.

Do rebríčka stovky najlepšie zarábajúcich športovcov sa dve ženy dostali prvýkrát od roku 2016.

Prečítajte si príbeh športovkyne, ktorá prehovorila o sexuálnom obťažovaní

Zdroj: Webnoviny.sk – Naomi Osaková je podľa magazínu Forbes najlepšie zarábajúcou športovkyňou roka © SITA Všetky práva vyhradené.