Naša modro-žltá vlajka už veje v okupovanom Iziume a bude to tak v každom meste a dedine na Ukrajine, odkázal Zelenskyj

14.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil v stredu čerstvo oslobodené mesto Izium v Charkovskej oblasti na severovýchode Ukrajiny. Ako referuje spravodajský web CNN, udialo sa tak päť dní po tom, čo tamojšie sily toto mesto dobyli späť.

„Naša modro-žltá vlajka už veje v okupovanom Iziume. A bude to tak v každom ukrajinskom meste a dedine. Ideme len jedným smerom – vpred a k víťazstvu. Chcem vám poďakovať za záchranu našich ľudí, našich sŕdc, detí a budúcnosti,“ povedal Zelenskyj podľa vyhlásenia zverejneného na stránke jeho kancelárie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ukrajinské sily v sobotu opäť prevzali kontrolu nad Iziumom, čo znamenalo obrovskú strategickú ranu pre ruský vojenský útok na východe krajiny. Moskva využívala Izium ako štartovaciu rampu pre útoky na juh do Doneckej oblasti a Kupianska a ako železničný uzol na zásobovanie svojich síl.

Ruský kolaps na severovýchode Ukrajiny vyvolal zúrivosť Putinových verných, ktorí v ojedinelom prejave ostrej kritiky odsúdili ústup z Charkovskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Naša modro-žltá vlajka už veje v okupovanom Iziume a bude to tak v každom meste a dedine na Ukrajine, odkázal Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.