Nedeľňajšia noc bude patriť cenám Grammy, nomináciám kraľuje Beyoncé

0
Nedeľňajšia noc bude patriť cenám Grammy, nomináciám kraľuje Beyoncé

12.3.2021 (Webnoviny.sk) – Nedeľná noc bude v Los Angeles patriť 63. ročníku hudobných cien Grammy. Ceremoniál, ktorý sa mal pôvodne konať 31. januára, bude moderovať Trevor Noah.

V rámci programu galavečera sa predstavia Bad Bunny, Black Pumas, Cardi B, BTS, Brandi Carlile, DaBaby, Doja Cat, Billie Eilish, Mickey Guyton, Haim, Brittany Howard, Miranda Lambert, Lil Baby, Dua Lipa, Chris Martin, John Mayer, Megan Thee Stallion, Maren Morris, Post Malone, Roddy Ricch, Harry Styles a Taylor Swift.

„Umelci sa spoja, pričom budú zároveň v bezpečnej vzdialenosti, aby si navzájom zahrali ako komunita a oslávili hudbu, ktorá nás všetkých spája,“ uviedla americká Národná akadémia nahrávacích umení a vied.

O pieseň roka bojujú viacerí

Nomináciám na prestížne hudobné ceny v aktuálnom ročníku vládne speváčka Beyoncé. Rodáčka z texaského Houstonu má v hre deväť nominácií, vrátane nahrávky roka a piesne roka, ktoré jej vyniesli skladba Black Parade, klip Brown Skin Girl, hudobný film Back Is King a spolupráca s rapperkou Megan Thee Stallion na jej skladbe Savage.

Speváčky Taylor Swift, Dua Lipa a rapper Roddy Ricch si vyslúžili po šesť nominácií. Všetci traja sa uchádzajú o cenu v kategórii pieseň roka. Swift a Dua Lipa majú v hre kandidátov na album roka s nahrávkami Folklore a Future Nostalgia, Roddy Ricch a druhá zmienená speváčka tiež súťažia o trofej pre nahrávku roka.

Styles si vyslúžil prvú nomináciu

Svoje prvé nominácie si vyslúžili k-pop skupina BTS a spevák Harry Styles. Skupina sa so skladbou Dynamite uchádza o cenu za najlepší popový výkon dvojíc alebo skupín.

Styles má tri nominácie, vrátane najlepšieho videoklipu za Adore You, najlepšieho popového vokálneho albumu za Fine Line a najlepšieho popového sólového výkonu za Watermelon Sugar.

Prehľad nominácií v hlavných kategóriách

Album roka:
Jhené Aiko – Chilombo
Black Pumas – Black Pumas (Deluxe Edition)
Coldplay – Everyday Life
Jacob Collier – Djesse Vol. 3
Haim – Women In Music Pt. III
Dua Lipa – Future Nostalgia
Post Malone – Hollywood’s Bleeding
Taylor Swift – Folklore

Nahrávka roka:
Beyoncé – Black Parade
Black Pumas – Colors
DaBaby Featuring Roddy Ricch – Rockstar
Doja Cat – Say So
Billie Eilish – Everything I Wanted
Dua Lipa – Don’t Start Now
Post Malone – Circles
Megan Thee Stallion Featuring Beyoncé – Savage

Pieseň roka:
Beyoncé – Black Parade
Roddy Ricch – The Box
Taylor Swift – Cardigan
Post Malone – Circles
Dua Lipa – Don’t Start Now
Billie Eilish – Everything I Want
H.E.R – I Can’t Breathe
JP Saxe Featuring Julia Michaels – If the World Was Ending

Nováčik roka:
Ingrid Andress
Phoebe Bridgers
Chika
Noah Cyrus
D Smoke
Doja Cat
Kaytranada
Megan Thee Stallion

Viac k témam: udeľovanie cien Grammy
Zdroj: Webnoviny.sk – Nedeľňajšia noc bude patriť cenám Grammy, nomináciám kraľuje Beyoncé © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie