Neesenciálne obchody budú od 15. februára v režime „základ“, diskutuje sa už aj o ďalšom uvoľňovaní opatrení

10.2.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 10. februára 2022, 14:12

Pre neesenciálne obchody už bude po novom platiť režim „základ“. Vláda na svojom štvrtkom rokovaní schválila návrh aktualizácie opatrení proti SARS-CoV-2 (variant Omikron), na základe ktorého navrhuje hlavnému hygienikovi SR zaradiť od 15. februára aj neesenciálne obchody do spomínaného režimu.

Viac o téme: Koronavírus

Pod “základom” sa myslia všetky osoby bez ohľadu na ich prípadné očkovanie, prekonanie choroby či výsledok testovania.

„Taktiež aktualizujeme materiál aby reflektoval aktuálne platné opatrenia, teda aby upravoval režim v zamestnaní, či platnosť prekonania ochorenia Covid-19 na 180 dní,“ konštatovalo ministerstvo zdravotníctva, ktoré materiál iniciatívne predložilo na štvrtkové online rokovanie.

V prípade neesenciálnych služieb vláda odporúča ponechať režim OP. „Vláda na návrh Ministerstva zdravotníctva SR schválila odporúčanie, aby zamestnávatelia v maximálne možnej miere využívali režim home office a tým znížili riziko prenosu ochorenia COVID-19 v pracovných kolektívoch,“ informovala hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová.

Na expertnej úrovni sa podľa nej naďalej vedú diskusie o ďalšom uvoľňovaní opatrení po odznení vlny omikron. „Po ich zavŕšení budeme verejnosť včas informovať,“ uzavrela Eliášová.

Viac k témam: Koronavírus, Neesenciálne prevádzky, omikron, Pandémia, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Neesenciálne obchody budú od 15. februára v režime „základ“, diskutuje sa už aj o ďalšom uvoľňovaní opatrení © SITA Všetky práva vyhradené.