Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

BIZNIS INŠPIRÁCIE MAGAZÍN OSOBNÝ ROZVOJ PODNIKANIE PSYCHOHYGIENA TIPY VZDELÁVANIE

Nefungujú vám afirmácie? Na toto ste zrejme zabudli.

Nora Sulikova
Zdieľať

Určite ste sa už v živote stretli s afirmáciami rôzneho druhu a máte s nimi aspoň minimálnu skúsenosť. Aký je však rozdiel medzi afirmáciami, ktoré nefungujú a tými, ktoré fungujú?

ČO SÚ TO AFIRMÁCIE

Slovo afirmácia “affirmare” pochádza z latinčiny a znamená niečo ako “upevniť” alebo “posilniť”.

Najprv si v skratke povedzme, o čo vlastne ide. Afirmácie nám pomáhajú zosilniť zámer toho, čo chceme uskutočniť alebo čo si chceme pritiahnuť do života. Fungujú ako uistenie sa o tom, že to, čo si želáme, už “existuje” a je to tak.

Afirmácie sú overený spôsob, ako sa osobnostne rozvíjať, pretože vedia doslova preprogramovať náš mozog. Dokážu nás veľmi ľahko rozvibrovať na vysokých frekvenciách, ktoré sú nevyhnutné práve na to, aby sme si do života mohli pritiahnuť hojnosť, prosperitu, lásku a šťastie. Pretože všetky hodnoty, po ktorých túžime, vibrujú na vysokých frekvenciách.

Afirmácie sú vyjadrenia, ako napríklad:

 • “Dnes celý deň žiarim láskou a radosťou.”
 • “Odpúšťam tým, čo ma zranili.”
 • “Som krásna a sebavedomá žena.”
 • “Mám všetky kvality na to, aby som bola úspešná.”
 • “Som odvážna a prekonala som svoj strach.”
relax, púpava, západ slnka

Zdroj: unsplash.com/ Johannes Plenio

Toto sú len príklady toho, ako môžu afirmácie vyzerať. Typov a formulácií je nekonečné množstvo práve podľa toho, čo konkrétne človek rieši a na čo chce najviac v danej chvíli upriamiť pozornosť.

NO DOBRE, ALE FUNGUJE TO?

Čo robiť v prípade, keď máte pocit, že vám to nefunguje?

Odpoveď je vlastne jednoduchá. Je tam totiž niečo, na čo ste zabudli.

Pokiaľ prevezmete afirmáciu z nejakej knihy, (ktorá je tiež zrejme preložená z iného jazyka), tak preberáte vlastne vyjadrenie niekoho iného, kto danú afirmáciu vytvoril. Na tom však nie je nič zlé. O čo však ale ide, je to, že takto vytvorená afirmácia iným človekom nemusí fungovať vám.

Použitá formulácia sa vám totiž môže zdať neprirodzená, lebo sa tak možno bežne nevyjadrujete alebo nepoužívate podobný slovník. Alebo nie je preklad afirmácie úplne možné preniesť do nášho jazyka a zachovať pravú a presnú esenciu toho, ako ju autor v pôvodnom znení vytvoril.

No najdôležitejšia časť tohto celého procesu je, že ste zrejme do svojho vyjadrenia zabudli vložiť emócie a neprecítili ste ho všetkými zmyslami.

smiech, dievčatá sa smejú, dve kamarátky, pestrofarebné, kvety, farebné kvety

Zdroj: unsplash.com/ Sam Manns

 

ČO ROBIŤ, ABY MI AFIRMÁCIE FUNGOVALI

Keď chcete, aby vám afirmácie fungovali, tak je ideálne vytvoriť si svoje vlastné, svojimi slovami a vložiť do nich kus seba. Zároveň je dôležité, aby ste tomuto svojmu vyjadreniu a zámeru maximálne dôverovali a nechali ho uskutočniť sa v realite.

Ak vyslovíte afirmáciu a necháte ju len v rovine informácie, tak je síce pravda, že táto informácia zostane “visieť” niekde vo vedomí a existuje šanca, že bude naplnená, no trvá to oveľa dlhšie a niekedy sa vôbec želanie nezrealizuje.

Ak k tomu pripojíte ešte pochybnosti, tak to má taký efekt, ako keby ste ani žiadnu afirmáciu nevytvorili.

Ideálny stav je:

 • Vytvoriť si afirmáciu, ktorej naozaj veríte.
 • Vžiť sa do predstavy alebo vášho zámeru.
 • “Prilepiť” na svoj zámer intenzívne emócie, ako radosť, láska, odvaha…
 • Prežiť to, ako by sa to už stalo.
 • Dovoliť si, aby sa to čo najskôr tento zámer dostal do reality.

O objednávkach túžby píšem aj vo svojej knihe Šťastie na dosah, kde polopatisticky, na konkrétnych príkladoch a do detailov vysvetľujem princíp, ako to celé funguje. Ako BONUS si môžete okrem iného dopriať až 5 meditácií, ktoré získate automaticky ku knihe zadarmo.

Napíšte mi dolu do komentárov, či vám afirmácie fungujú a čo konkrétne robíte pre to, aby vás posilňovali.

Pokiaľ sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho na Facebooku a Instagrame, aby sa ním mohlo inšpirovať čo najviac ľudí.

Už teraz sa na váš komentár teším ?

Nora

Tagy
Nora Sulikova
Nora Sulikova

Pomáha ľuďom zbaviť sa starých emocionálnych záťaží, napojiť sa na intuíciu a sprevádza ich na ceste za objavením a udržaním si svojho šťastného ja. Nora je transformačná koučka, mama úžasného syna, autorka knihy ŠŤASTIE NA DOSAH, Denníka snov, online kurzu RADOSŤ ZO ŽIVOTA, meditácií, workshopov & inšpiratívnych videonávodov, ktoré naživo vysiela v skupine na FB. Pridať sa môžete tu: www.stastienadosah.club. Ďalšiu inšpiráciu nájdete tu: www.stastienadosah.sk

 • 1
Predchádzajúci článok

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X