Nemecký prezident pozval Zuzanu Čaputovú na oslavy pádu Berlínskeho múru

BRATISLAVA 2. apríla (WebNoviny.sk) – Nemecký spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier zablahoželal Zuzane Čaputovej k zvoleniu za prezidentku Slovenskej republiky.

Zároveň ju pozval na oslavy 30. výročia pádu Berlínskeho múru. Informovalo o tom nemecké veľvyslanectvo na Slovensku na svojej facebookovej stránke.

„Dokázali ste presvedčivo vyjadriť túžbu Sloveniek a Slovákov po dobrej budúcnosti v spojenej Európe. Slovensko a Nemecko sú spolu úzko a priateľsky prepojené. Dôverne spolupracujeme v Európskej únii a v NATO už mnoho rokov. Ale ani na príspevok Slovákov k pádu Berlínskeho múru v roku 1989 sa nezabúda,” uviedol Steinmeier a pripojil pozvanie na 9. novembra do Berlína.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Volebná noc Zuzany Čaputovej

Zuzana Čaputová vyhrala druhé kolo prezidentských volieb. Súčasného prezidenta Andreja Kisku nahradí vo funkcii 15. júna. Nemecko si 9. novembra pripomína pád Berlínskeho múru, Slovensko a Česko zase 17. novembra oslávi 30. výročie Nežnej revolúcie, ktorá viedla k pádu socializmu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby 2019 na Slovensku

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU

PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU: VÝSLEDKY PREZIDENTSKÝCH VOLIEB

Viac k témam: nemecký prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecký prezident pozval Zuzanu Čaputovú na oslavy pádu Berlínskeho múru © SITA Všetky práva vyhradené.