Domov Ekonomika Nemocnica v Nitre vyvodila dôsledky pre operáciu nesprávneho kolena, odniesol si to...

Nemocnica v Nitre vyvodila dôsledky pre operáciu nesprávneho kolena, odniesol si to aj primár

NITRA 7. mája (WebNoviny.sk) – V súvislosti s operáciou nesprávneho kolena dôchodcovi z Nitry padajú vo Fakultnej nemocnici Nitra hlavy.

Nemocnica zriadila pre prešetrenie prípadu nezávislú odbornú komisiu, ktorej členom je hlavný odborník Ministerstva zdravotníctva SR pre ortopédiu.

Finančné a disciplinárne postihy

Na základe jej šetrenia rozhodla rada riaditeľov Fakultnej nemocnice Nitra o postihoch pre konkrétnych zamestnancov.

V prípade hlavného operatéra ide o skončenie pracovného pomeru, u primára Kliniky úrazovej chirurgie a ortopédie o odvolanie z funkcie a následné vypísanie výberového konania na obsadenie tohto miesta. V prípade ostatného zdravotníckeho personálu participujúceho na operačnom výkone boli prijaté finančné a disciplinárne postihy,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa Fakultnej nemocnice Nitra Tatiana Timková.

Uvedomujú si plnú zodpovednosť

Odvolanie prednostu Kliniky úrazovej chirurgie a ortopédie je v kompetencii Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. „V spolupráci s Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitre bude do konca mája vypísané výberové konanie na obsadenie funkcie prednostu,“ doplnila Timková.

Lekári mali 75-ročnému mužovi z Nitry vymeniť kĺb na pravom kolene, vymenili mu ho však na ľavom. Podal podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Nemocnica vyjadrila nad prípadom ľútosť. „Je nám úprimne ľúto vzniknutej situácie, pričom si uvedomujeme svoju zodpovednosť. Okamžite sme prijali opatrenia, aby sa rovnaká situácia nezopakovala,“ znelo oficiálne stanovisko nemocnice. Nemocnica zároveň poskytla súčinnosť Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Viac k témam: Fakultná nemocnica Nitra, operácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemocnica v Nitre vyvodila dôsledky pre operáciu nesprávneho kolena, odniesol si to aj primár © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version