Neochvejne pri mne stáli a pomohli mi vstať z popola, chváli po sezóne svoj tím Mikaela Shiffrinová

26.3.2021 (Webnoviny.sk) – Po úprimnom poďakovaní Petry Vlhovej na nedávnej tlačovej konferencii v Bratislave, kde vyzdvihla úlohu svojho tímu a rodiny na ceste za veľkým krištáľovým glóbusom, urobila to isté aj Mikaela Shiffrinová.

Prostredníctvom sociálnej siete 26-ročná Američanka uviedla, že za tromi víťazstvami v tejto sezóne Svetového pohára a štyrmi medailami na majstrovstvách sveta v Cortine d’Ampezzo nie sú len hodiny jej tvrdého tréningu, ale aj konkrétni ľudia z jej najbližšieho okolia.

Sezóna plná nových začiatkov

“Neboli by sme ničím bez tímovej podpory a ja nie som výnimka. Tri víťazstvá a desať pódií vo Svetovom pohári a k tomu štyri medaily z majstrovstiev sveta. To nie je iba moje… Bolo by to veľmi ďaleko od pravdy. Patrí to celému môjmu tímu, ktorý prešiel so mnou dlhú cestu od návratu na súťažné svahy až po víťazstvá v práve skončenej sezóne. Odráža to v sebe odolnosť všetkých ľudí, ktorí sa na tom podieľali. Všetci pri mne neochvejne stáli a pomohli mi vstať z popola zúfalstva, v ktorom som sa nachádzala. Aj vďaka ľuďom vo svojom okolí som sa naučila vnímať veci trochu inak ako doteraz, z inej perspektívy. Táto sezóna bola pre mňa plná nových začiatkov, skúšania nových prístupov a aj risku. Mama, Johann, Mike, Jeff, Nick a ešte mnoho ľudí, vám všetkým patrí veľké ďakujem,” napísala Mikaela Shiffrinová na facebookovom profile.

Shiffrinovej sezónu 2020/2021 výrazne ovplyvnila trauma po tragickej smrti otca Jeffa, ale aj nedostatok tréningových možností v Severnej Amerike počas prvej vlny pandémie koronavírusu. Na začiatku sezóny ju zasa limitoval boľavý chrbát.

Napriek absencii v rýchlostných disciplínach a nie vždy stopercentnej forme v slalome to dotiahla k dvom druhým miestam v bojoch o malé glóbusy v slalome a obrovskom slalome a najmä k zlatej, striebornej a dvom bronzovým medailám na majstrovstvách sveta.

Stále túži po víťazstvách

Otec jej zvykol hovorievať, že víťaziť nebude donekonečna, lebo nič na svete nie je dokonalé. Vravel, že “ak si teraz v poriadku, neznamená to, že vždy budeš.”

“Prehra v pretekoch nie je to najhoršie, Postretnú ťa aj horšie skúsenosti, aj o tom je život,” spomenula si v uplynulej sezóne neraz na otcove slová.

Na druhej strane si Shiffrinová uvedomuje, že v 26 rokoch chce pokračovať a stále túži po ďalších víťazstvách. “Som tá istá lyžiarka. Na svahu stále môžem víťaziť. A myslím si, že som to v tejto náročnej sezóne neraz ukázala.”

Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Neochvejne pri mne stáli a pomohli mi vstať z popola, chváli po sezóne svoj tím Mikaela Shiffrinová © SITA Všetky práva vyhradené.