Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

BLOG Iné OSOBNÝ ROZVOJ PSYCHOHYGIENA

Neviete ako načerpať energiu? Toto vás prekvapí.

Nora Sulikova
Zdieľať

Energiu čerpáme z rôznych zdrojov: z prostredia, jedla, zo vzťahov, pohybu, prostredníctvom meditácií, zo zážitkov… Keď jej máme málo alebo sa cítime vyčerpane, tak je dôležité prehodnotiť to, koľko jej vlastne každý deň načerpáme a z čoho konkrétne. Je veľa rôznych ciest, ktoré nás môžu naviesť na to, ako sa dobiť dobrou energiou. Dnes by som sa s vami chcela podeliť o dve.

Zdroj: unsplash.com / Anisur Rahman

1. CESTA / ENERGETICKÁ MEDICÍNA

Keďže každý deň sa venujem ľuďom a energetickým odblokom v rámci individuálneho koučingu Emočný detox, tak si svoju vlastnú energiu musím chrániť, aby som mohla pomáhať ľuďom zbavovať sa starých emočných nánosov, ktoré ich ťažia. Udržať si dobrú energiu je pre každého človeka výzva. Aj napriek tomu, že si energiu pravidelne dobíjam a prečisťujem vďaka meditáciám a transformačným technikám, z času na čas vyhľadávam podporu aj inde. Napríklad v energetickej medicíne.

Vždy, keď som sa cítila enormne vyčerpane, tak som zamierila k biolekárke Nadi Šoltýsovej, ktorá sa práve energetickej medicíne aktívne venuje. Pôsobí v Bratislave a zaoberá sa okrem iného rôznymi technikami energetickej medicíny, biorezonanciou a čerpá aj z čínskej medicíny. Po každom stretnutí s ňou som sa zakaždým cítila odľahčene a moja energia sa výrazne zdvihla. Biolekárka sa ale zaoberá celou škálou rôznych záležitostí a pomáha ľuďom v rôznych situáciách zlepšiť to, čo nefunguje a udržať si zdravie v rovnováhe.

Naďa je veľmi zaujímavá, aktívna a inšpiratívna žena a pred nejakým časom som s ňou robila rozhovor na tému Ako si okamžite zlepšiť imunitu. Je ústretová a pokiaľ máte otázky, tak jej určite napíšte. Je to lekárka, ktorá vám naozaj venuje svoj čas.

Zdroj: unsplash.com / Alexander Mils

2. CESTA / ENERGIA JEDLA

Druhá cesta, ako sa dobiť dobrou energiou, je cesta jedla. Jedlo je pre každého človeka súčasťou každého dňa a veľmi záleží na tom, čím sa každý deň kŕmime, pretože to má obrovský vplyv na to, ako sa cítime. Samozrejme, existuje veľmi veľa spôsobov, ako sa stravovať a myslím si, že je na každom z nás, akú formu stravovania si vyberieme podľa toho, čo nám vyhovuje najviac. Čo však veľmi pomáha v spleti rôznych možností, ktorých je všade okolo nás neúrekom, je to, že sa môžeme a dokážeme spoľahnúť na vlastnú intuíciu. Áno, aj v rámci stravovania je dôležité dôverovať svojej intuícii, pretože vy a vaše telo vie najlepšie, čo mu prospieva a čo nie.

Predstavte si to veľmi zjednodušene tak, že ako sa cítite, keď niečo zjete. To je jedno, čo to je. Ale predstavte si ten pocit. Cítite sa zaťažene, chce sa vám spať, nemáte energiu, máte výčitky, že zase priberiete alebo sa cítite povznesene, máte radosť z toho, čo ste práve zjedli a celkovo máte taký odľahčený pocit? Keď si toto začnete všímať, tak uvidíte, že sa dokážete zamerať presne na to jedlo, ktoré vám robí dobre a zároveň vás napĺňa pozitívnou energiou.

Keďže téma intuitívneho jedenia je veľmi atraktívna a zatiaľ sa s ňou mnohí ľudia nestretli buď vôbec alebo len okrajovo, urobila som rozhovor na tému Tajomstvo zdravého maškrtenia s výnimočnou ženou, výživovou poradkyňou Janou Nehajovou, ktorá sa venuje vedomému stravovaniu. Jana v ňom okrem iného hovorí o tom, čo bráni ľuďom schudnúť, ako zdravo maškrtiť a prezradí vám jednoduchý trik, ako by mal vyzerať zdravý tanier.

 

O ďalších cestách a spôsoboch, ako načerpať energiu sa s vami podelím v niektorom z najbližších článkov :)

Podeľte sa dolu v komentároch o to, čo robíte, aby ste načerpali energiu?

Pokiaľ sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho na Facebooku a Instagrame, aby sa ním mohlo inšpirovať čo najviac ľudí.

Už teraz sa na váš komentár teším ?

Nora

Tagy
Nora Sulikova
Nora Sulikova

Pomáha ľuďom zbaviť sa starých emocionálnych záťaží, napojiť sa na intuíciu a sprevádza ich na ceste za objavením a udržaním si svojho šťastného ja. Nora je transformačná koučka, mama úžasného syna, autorka knihy ŠŤASTIE NA DOSAH, Denníka snov, online kurzu RADOSŤ ZO ŽIVOTA, meditácií, workshopov & inšpiratívnych videonávodov, ktoré naživo vysiela v skupine na FB. Pridať sa môžete tu: www.stastienadosah.club. Ďalšiu inšpiráciu nájdete tu: www.stastienadosah.sk

 • 1
Predchádzajúci článok
Nasledujúci článok

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

2 komentáre

 1. janula 20 decembra, 2018

  takze najprv k biolekarke a potom sup na obed a vybavene….taketo blbosti by ste nemali na akcnych zenach zverejnovat, sarlatanstvo znizuje kredit tohto portalu

  Odpovedať
 2. lussy 27 júna, 2019

  mne pomaha hudba, pohyb, citrusy a esencia energia bio-bachovky a ide to ;)

  Odpovedať

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X