Type to search

Ekonomika

Jankovská bola prepustená z väzby, ale slobodu si dlho neužila

Share

4.3.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 4. marca 13:08

Najvyšší súd SR prepustil z väzby na slobodu obvinenú bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú a obvineného bývalého sudcu Krajského súdu Bratislava Richarda Molnára. Informovala o tom televízia Markíza na svojej spravodajskej stránke Tvnoviny.sk.

Jankovská si však dlho slobodu neužila pretože pred nemocnicou pre obvinených v Trenčíne ju čakala polícia. Podľa medializovaných informácií súvisí jej zadržanie s kauzou Fatima, v ktorej je obvinená. Jankovská podľa svedkov v kauze Fatime pomohla v minulosti získať Petrovi Čongrádymu lukratívny pozemok v Trenčíne za úplatok tri milióny slovenských korún.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) prepustil Jankovskú z väzby na slobodu 16. februára. V prípade obvineného sudcu Molnára sudca zamietol jeho žiadosť o prepustenie z väzby a, naopak, väzbu predĺžil do 11. júna. Rozhodnutie však nebolo právoplatné. Prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Valéria Simonová voči nemu podala sťažnosť.

Jankovskú a Molnára zadržali v marci 2020 v rámci akcie Búrka, ktorá bola zameraná na korupčnú trestnú činnosť sudcov. Odvtedy sú bývalá štátna tajomníčka a sudca stíhaní väzobne. Jankovskú museli 31. januára tohto roku eskortovať z banskobystrickej väznice do nemocnice. Dôvodom prevozu bolo nadmerné užitie liekov proti úzkosti.

Viac k témam: akcia Búrka, prepustenie z väzby, súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Jankovská bola prepustená z väzby, ale slobodu si dlho neužila © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X