Neziskovky neprídu o dve percentá z dane aj napriek neskoršiemu podaniu daňového priznania

27.3.2020 (Webnoviny.sk) – Neziskovky o svoje dve percentá z daní daňových poplatníkov neprídu. Tvrdí to prezident Slovenskej komory daňových poradcov (SKDP) Jozef Danis, podľa ktorého existuje verejný prísľub rezortu financií a finančnej správy, že všetky poukázané financie sa dostanú k prijímateľom 2 %, a to aj napriek tomu, že daňovníci nepodajú daňové priznanie do 31. marca 2020 alebo neoznámia jeho odklad.

„V tejto osobitnej a ťažkej situácii je veľmi dôležité, aby bola zo strany daňových subjektov prejavená dôvera v štátne orgány. Pre účely poukázania podielu zaplatenej dane nie je nutné navštevovať daňové úrady a narýchlo si podávať priznanie alebo oznamovať jeho odklad,“ uviedol Danis s tým, že v krátkom čase bude prijatá legislatíva, ktorá umožní poukázanie podielu zaplatenej dane aj bez potreby predlžovania lehoty na podanie daňových priznaní, resp. ktorá bude riešiť problematiku predkladania vyhlásení zo strany zamestnancov.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Viac k témam: daňové priznanie, Ekonomické dopady koronavírusu, Slovenská komora daňových poradcov
Zdroj: Webnoviny.sk – Neziskovky neprídu o dve percentá z dane aj napriek neskoršiemu podaniu daňového priznania © SITA Všetky práva vyhradené.