Neznáma žena na dezinformačnej nahrávke tvrdí, že policajti berú mladíkov na vojnu (video)

21.2.2022 (Webnoviny.sk) – Na internete sa šíri zvuková nahrávka o tom, že policajti berú mladíkov na vojnu. Upozornila na to polícia vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti.

Podľa autorky nahrávky policajná hliadka zastavila 18-ročného mladíka, ktorý sa dal pred ňou na útek, lebo policajti ho chceli zobrať na vojnu. Policajti sa touto nahrávkou zaoberajú a skúmajú, či došlo k spáchaniu trestného činu.

Polícia zdôraznila, že žiadna mobilizácia či povolávanie ľudí do vojny sa nekoná. Predpokladajú však, že hoaxy na tému povolávanie na vojnu sa budú objavovať čoraz častejšie.

„Ako vidíte, scenár je vždy rovnaký a dezinformátori sú v tomto naozaj čitateľní. Príde nová téma, niektorí dostanú z nej strach, začnú šíriť čokoľvek a svojím strachom a vierou v bludy napádajú ďalších, keď im toto zverejňujú alebo preposielajú,“ poznamenali policajti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Hoaxy, Polícia, rusko-ukrajinský konflikt, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Neznáma žena na dezinformačnej nahrávke tvrdí, že policajti berú mladíkov na vojnu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.