Niekdajšia strana Most-Híd zaniká, stane sa súčasťou zjednotenej strane Maďarov

0
Niekdajšia strana Most-Híd zaniká, stane sa súčasťou zjednotenej strane Maďarov

18.9.2021 (Webnoviny.sk) – Niekdajšia vládna strana Most-Híd, ktorú zakladal Béla Bugár, dneškom končí na politickej scéne. Bude fungovať ako platforma v zjednotenej strane Aliancia – Szövetség. Po sneme Mostu-Híd, ktorý sa dnes konal v Tvrdošovciah, to uviedol jeho podpredseda Attila Agócs.

Delegáti po ostrej výmene názorov a veľmi ťažkej diskusii schválili, aby sa strana Most-Híd stala súčasťou vznikajúcej Aliancie,“ vyhlásil Agócs. Podľa neho sa podarilo vyrokovať podmienky, ktoré budú garanciou presadzovania myšlienok spolupráce nielen medzi menšinami, ale aj s majoritnou spoločnosťou.

Dnešným dňom síce de iure strana Most-Híd odsúhlasila zánik, ale bude ďalej žiť ako platforma a tá bude môcť presadzovať občiansku víziu,“ zdôraznil.

Agócs dodal, že „teraz je lopta“ na Strane maďarskej komunity (SMK). Ak v nedeľu 19. septembra odsúhlasí v nezmenenej podobe doteraz vyrokované dokumenty, tak nič nebude brániť založeniu Aliancie.

Maďarskú stranu Aliancia vytvorili hnutie Spolupatričnosť, Strana maďarskej komunity (SMK) a Most-Híd.

Zdroj: Webnoviny.sk – Niekdajšia strana Most-Híd zaniká, stane sa súčasťou zjednotenej strane Maďarov © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie