Niekoľko francúzskych ministrov malo počas lockdownu navštíviť tajné reštaurácie

5.4.2021 (Webnoviny.sk) – Francúzska polícia prešetruje tvrdenie, že ministri a ďalší ľudia večerali v tajných reštauráciách napriek protipandemickým reštrikciám.

Úrad parížskej prokuratúry oznámil, že v nedeľu sa začalo vyšetrovanie možného ohrozovania verejného zdravia s cieľom identifikovať organizátorov a účastníkov údajných stretnutí.

Francúzska televízna stanica M6 cez víkend odvysielala dokumentárny film, v ktorom neidentifikovaný muž povedal, že navštívil dve alebo tri tajné reštaurácie, v ktorých bolo niekoľko ministrov. Členovia vlády ihneď popreli, že by mali informácie a takýchto priestupkoch.

Minister vnútra Gerald Darmanin však požiadal políciu, aby tvrdenia prešetrila. Úrad prokuratúry v pondelok uviedol, že vyšetrovanie pokračuje napriek správam, že muž, ktorý vystupoval v dokumente, svoje tvrdenie odvolal.

Reštaurácie vo Francúzsku sú zatvorené od októbra minulého roka s cieľom spomaliť šírenie koronavírusu. V krajine teraz začal platiť nový čiastočný lockdown v reakcii na to, že jednotky intenzívnej starostlivosti v nemocniciach sa opäť zapĺňajú pacientmi s ochorením COVID-19.

Viac k témam: Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk – Niekoľko francúzskych ministrov malo počas lockdownu navštíviť tajné reštaurácie © SITA Všetky práva vyhradené.