Bielorusko je pripravené pripojiť sa k ruskej invázii na Ukrajinu, naznačujú to spravodajské služby

0
Bielorusko je pripravené pripojiť sa k ruskej invázii na Ukrajinu, naznačujú to spravodajské služby

28.2.2022 (Webnoviny.sk) – Informácie ukrajinských tajných služieb naznačujú, že Bielorusko ukazuje „pripravenosť možno sa priamo podieľať“ na ruskej invázii.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na nemenovaného ukrajinského vládneho predstaviteľa, podľa ktorého by sa tak mohlo stať navyše k tomu, že „umožňujú Rusom používať svoje územie a prekračovať odtiaľ hranice“ do Ukrajiny.

Podľa druhého zdroja blízkeho vláde dostal Kyjev podobnú informáciu, teda, že sa Bielorusko pripravuje na inváziu, aj od administratívy amerického prezidenta Joea Bidena.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Informáciu, že sa Bielorusko chystá vyslať na Ukrajinu svojich vojakov ako prvý priniesol denník The Washington Post, citujúc amerického vládneho predstaviteľa. Bieloruský prezident Alexander Lukašenko sa pritom už minulý týždeň vyjadril, že bieloruské vojská by sa mohli pridať k invázii „ak to bude potrebné“.

Viac k témam: Bieloruský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Bielorusko je pripravené pripojiť sa k ruskej invázii na Ukrajinu, naznačujú to spravodajské služby © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu