Domov Správy Slovensko Niké podporila ďalšie talenty, z Fondu pre budúcnosť športu už rozdala 189...

Niké podporila ďalšie talenty, z Fondu pre budúcnosť športu už rozdala 189 800 €!

21.10.2020 (Webnoviny.sk) – Už viac než 100 žiadateľov o grant z Fondu pre budúcnosť športu získalo od stávkovej spoločnosti Niké podporu na svoju činnosť. Tentokrát sa tešia občianske združenia venujúce sa hendikepovaným športovcom, ale aj bedmintonistka či rytieri z Nitry.

Stávková spoločnosť Niké spustila v polovici tohto roka iniciatívu s názvom Fond pre budúcnosť športu. Sústreďuje sa primárne na pomoc amatérskym športovcom, ktorí túžia aj napriek neľahkým časom neustále napredovať. Niké vložila do fondu na úvod 100 000 € a pridáva ďalší cent za každý podaný tiket klientov. Doposiaľ už bolo odmenených 87 subjektov či jednotlivcov, ktorým bola rozdelená čiastka vo výške 157 800 €. Teraz pribudlo ďalších 19 odmenených, ktorým Komisia Niké pridelila grant v celkovej výške 32 000 €. Celkovo tak už z fondu bolo rozdaných 189 800 €!

Niké podporuje integráciu detí do spoločnosti

Najvyššiu čiastku z balíka získalo v tejto fáze Občianske združenie Usmej sa na mňa z Košíc a to vo výške 4000 €. Ich poslaním je vytváranie a podpora príležitostí pre integráciu detí a mládeže s intelektuálnym, zmyslovým a telesným postihnutím. Medzi nimi sa nájdu aj veľké talenty, ktoré Slovensko reprezentujú doma aj v zahraničí. Patria k nim napríklad Miriam Hurbanová, slovenská šampiónka v plávaní alebo zjazdár Dávid Boček (na obrázku), ktorý v Južnej Kórei získal na MS zlatú medailu v superobrovskom slalome.

„To je výborná správa, veľmi pekne ďakujeme. Peniaze využijeme na zaplatenie prenájmu plaveckej dráhy na tréningy pre športovcov s hendikepom, tiež na sústredenie pre plavcov a lyžiarov. V momentálnej situácii deťom posielame online cviky a tréningy taekwondo prebiehajú v súlade s opatreniami v menších skupinách. Motivujeme ich, aby behávali v prírode a bicyklovali,“ hovorí Dagmar Kočiová, riaditeľka OZ Usmej sa na mňa.

Hendikepovaným deťom sa venuje aj Občianske združenie Hipoedu zo Spišského Podhradia. Aj oni na svoju činnosť získali grant z Fondu pre budúcnosť športu.

„Pre nás je to ako výhra v lotérii. Už len naša každodenná činnosť si vyžaduje veľké finančné náklady, ktoré nemôžeme pýtať od rodičov postihnutých detí. Dlhodobým cieľom je nákup lanového bezpečnostného istenia – hipodromu, ktoré stojí až 20 000 € a je nutnosťou pri práci s dospelými, no výrazne zlepší aj prácu s deťmi,“ uviedla Jana Knižková, predsedkyňa OZ, terapeutka a trénerka.

V Nitre sa tešia rytieri aj „Nikinky“

Veľkú radosť mali aj športovci z Nitry. Podporu získali hneď dva kluby.

Jedným z nich bol Nitra Knights, klub amerického futbalu, ktorý v meste funguje už viac ako dvadsať rokov. Jeho cieľom je vybudovať zázemie pre tento šport v meste pod Zoborom, zabezpečiť potrebné tréningové vybavenie a vytvoriť čo najlepšie podmienky pre samotných hráčov.

„Peniaze sa nám nesmierne zídu. Zoberte si len, že túto improvizovanú „koronasezónu“ sme museli štartovať v 2. českej lige, keďže na Slovensku nebol dostatok hráčov v tímoch, aby sa vôbec rozbehla,“ Lukáš Kreškóci, zástupca prezidenta klubu.

Ďalším odmeneným je futbalový klub dievčat zastrešených pod Oblastným futbalovým zväzom, ktorý mal takú radosť z výhry až sa rozhodol pre milé gesto.

„Spoločnosti Niké ďakujeme! Našim cieľom je vytvoriť dievčenský výber v rámci nášho oblastného zväzu a umožniť tak snaživým futbalistkám merať si sily s rovnocennými súperkami a nielen proti chlapcom, čo je často nespravodlivé. Tento výber chceme pomenovať naozaj príznačne. Podporila nás Niké, tím sa bude volať NIKINKY!!!,“ prezradil Štefan Korman, predseda Oblastného futbalového zväzu Nitra.

Hviezda bedmintonu si naďalej môže plniť svoj sen

Podporu na svoju ďalšiu činnosť získala aj bedmintonistka Sofia Slosiariková (na obrázku), ktorej túžbou je prepracovať sa medzi svetové top hráčky v tomto odvetví. Spoločnosť Niké jej príbeh natoľko zaujal, že ho odmenila grantom vo výške 3000 €.

„Financie využijem na cestovanie, ktoré je veľmi nákladné. V piatok som po dvoch týždňoch priletela z Dánska, kde som mohla trénovať za prísnych hygienických opatrení. Na Slovensku som po absolvovaní testov na koronavírus začala s tréningami. A práve aj na ďalšie vylaďovanie svojich schopnosti pôjdu peniaze,“ prezradila Sofia.

Si športovec? Získaj aj ty podporu!

Všetkým odmeneným prajeme na ich ceste športovou kariérou veľa úspechov. Ak chceš byť medzi odmenenými aj ty či tvoj klub, je to jednoduché. Nahraj vtipné a zaujímavé video, v ktorom sa predstáv a v krátkosti uveď dôvod, na čo chceš získať grant. Následne ho prihlás do Fondu na stránke www.nikefondsportu.sk a možno aj ty alebo tvoj klub získa podporu, ktorá vám pomôže v športovom raste. Veľa šťastia!

Informačný servis

Viac k témam: Fond pre budúcnosť športu, Niké, PR, tipovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Niké podporila ďalšie talenty, z Fondu pre budúcnosť športu už rozdala 189 800 €! © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version