Nitrianski poslanci schválili zákaz herní a kasín, z mesta však nezmiznú naraz

NITRA 14. júna (WebNoviny.sk) – Nitrianski mestskí poslanci v piatok na mimoriadnom zastupiteľstve schválili úplný zákaz herní a kasín na území mesta.

Urobili tak na základe petície za zákaz hazardu, ktorú podpísalo viac ako 23-tisíc ľudí. Z 31 mestských poslancov bolo prítomných 25, z toho 24 hlasovali za a jeden sa zdržal.

Herne a kasína nezmiznú z Nitry naraz, ale postupne, ako im budú končiť licencie. Nové licencie už prevádzkovateľom mesto neudelí.

„Dnes (v piatok, pozn. red.) sa nám podarilo schváliť všeobecne záväzné nariadenie o zákaze hazardu. Chcem sa poďakovať všetkým 24 poslancom, ktorí hlasovali za, je to vypočutie hlasu ľudu,“ povedal na brífingu po zastupiteľstve primátor Nitry Marek Hattas.

Zdôraznil, že petícia za zákaz hazardu je najväčšou petíciou, aká kedy v Nitre bola. Podpísalo ju 23 082 ľudí, teda 35 percent občanov nad 18 rokov s trvalým pobytom v Nitre. Pre úspešnosť petície treba vyzbierať 30 percent podpisov.

Viac k témam: herňa, kasíno, primátor Nitry
Zdroj: Webnoviny.sk – Nitrianski poslanci schválili zákaz herní a kasín, z mesta však nezmiznú naraz © SITA Všetky práva vyhradené.