Nočný klub v Kamerune zachvátil požiar, o život prišlo 17 ľudí a ďalší sú zranení

24.1.2022 (Webnoviny.sk) – Požiar a následné výbuchy v obľúbenom nočnom klube v kamerunskej metropole Yaoundé pripravil o život 17 ľudí. Ako informovali vládni predstavitelia, ďalších sedem osôb utrpelo ťažké zranenia.

Tragédia sa stala v čase, keď sa v krajine zišli desaťtisíce futbalových fanúšikov, ktorí pricestovali na kontinentálny šampionát – Africký pohár národov.

Príčina požiaru zatiaľ nie je známa. Zamestnanci nočného klubu Liv’s Nightclub Yaouba vo štvrti Bastos pôvodne tvrdili, že ho spôsobil skrat. Úrady však neskôr naznačili, že zábavná pyrotechnika zapálila strechu budovy a následne sa oheň rozšíril do priestorov, kde skladovali plyn na varenie.

Kamerunský prezident Paul Biya vo vyhlásení vyzval na pokoj a uistil futbalistov národných mužstiev i fanúšikov, že sú v bezpečí. Jeho vláda neskôr požiadala ľudí, aby zostali ostražití, „aby sa predišlo takýmto nešťastiam, najmä keď krajina organizuje veľké športové podujatie“.

Viac k témam: Africký pohár národov, Nočný klub, Požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Nočný klub v Kamerune zachvátil požiar, o život prišlo 17 ľudí a ďalší sú zranení © SITA Všetky práva vyhradené.