Domov Správy Nový Zéland upravil podmienky vstupu do krajiny, pricestovať budú môcť len plne...

Nový Zéland upravil podmienky vstupu do krajiny, pricestovať budú môcť len plne zaočkované osoby

8.10.2021 (Webnoviny.sk) – Na Nový Zéland budú môcť cestovať len tí, ktorí absolvovali úplné očkovanie voči ochoreniu COVID-19. Nariadenie novozélandskej vlády vstúpi do platnosti v pondelok 1. novembra.

Viac o téme: Koronavírus

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Uznané budú všetky vakcíny

Nový Zéland uzná vakcináciu všetkými 22 očkovacími látkami, ktoré sú vo svete v obehu. Posledná dávka očkovacej látky musí byť ale podaná minimálne 14 dní pred vstupom do krajiny.

„Dôkaz o očkovaní sa bude povinne preukazovať pri rezervácii miesta v štátom riadenej karanténe po príchode na Nový Zéland, ako aj príslušníkovi hraničnej kontroly po prílete do krajiny,“ upozorňuje MZVEZ SR.

Povinná karanténa

Rezort diplomacie pripomína, že aj naďalej ostávajú v platnosti doterajšie cestovateľské reštrikcie a povinnosti, najmä obmedzený vstup cudzincov len pre vybrané kategórie a na základe vopred udelenej výnimky.

Ďalej sú to povinná 14-dňová karanténa po príchode v štátnych zariadeniach, ktorú si cestujúci hradí z vlastných prostriedkov a negatívny výsledok testovania na COVID-19 nie starší ako 72 hodín pri vstupe do lietadla cestou na Nový Zéland.

Viac k témam: Cestovanie covid-19, COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Nový Zéland upravil podmienky vstupu do krajiny, pricestovať budú môcť len plne zaočkované osoby © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version