Bezpečnosť Ukrajiny je podľa Hegera aj bezpečnosťou Slovenska, vyzdvihol odvahu pri odpore Rusku

0
Bezpečnosť Ukrajiny je podľa Hegera aj bezpečnosťou Slovenska, vyzdvihol odvahu pri odpore Rusku

30.3.2022 (Webnoviny.sk) – Je veľmi dôležité, aby malo Slovensko veľmi dobré vzťahy s Ukrajinou a aby to bol prosperujúci a stabilný sused Slovenska. Preto je potrebné Kyjevu priať mier a pomáhať mu, čo je dôležité pre celý región.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Bezpečnosť Ukrajiny je totiž aj bezpečnosťou Slovenska. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) to povedal po stretnutí s poslankyňami Verchovnej rady Ukrajiny, starostom ukrajinského mesta Melitopoľ Ivanom Fedorovom a veľvyslancom Ukrajiny na Slovensku Jurijom Muškom.

Za posledné dva roky sme veľa investovali do vzťahov s Ukrajinou. Vypracovali sme konkrétny plán pomoci a rozvoja na ceste Ukrajiny do Európskej únie. Prišla ale brutálna invázia ruskej armády na územie Ukrajiny,“ povedal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Vyzdvihol však odvahu Ukrajincov, ktorí sa dokázali vzoprieť ruskej armáde a ich nápor odrážajú viac ako mesiac. „Nečakal to ani Vladimir Putin. Ukrajinci nám ukazujú úžasné svedectvo o odvahe a o tom, že najväčšími hodnotami sú sloboda a mier,“ vyhlásil Heger. Premiér na záver zdôraznil, že Slovensko odsudzuje ruskú agresiu, zabíjanie nevinných ľudí a ničenie ich domovov.

Viac k témam: Premiér Slovenskej republiky, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Bezpečnosť Ukrajiny je podľa Hegera aj bezpečnosťou Slovenska, vyzdvihol odvahu pri odpore Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie