O dotáciu 5 600 eur môžu zažiadať aj živnostníci, ktorí v prvej vlne skončili s podnikaním

Živnostníci, ktorí ukončili svoje podnikanie po prvej vlne pandémie a chcú začať znovu podnikať, môžu sa uchádzať o príspevok na podporu podnikateľov. Po rokovaní vlády to v stredu povedal minister práce Milan Krajniak.

Rezort v rámci aktívnej politiky trhu práce dáva živnostníkom jednorazový príspevok na podnikanie vo výške 5 600 eur. A aj tí živnostníci, ktorí sa pre krízu rozhodli skončiť s podnikaním a uvažujú nad návratom, majú podľa Krajniaka právo do konca roka žiadať o túto dotáciu na začatie podnikania.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Prostriedkov na túto podporu je podľa neho dostatok a zároveň si myslí, že táto podpora je slušná na to, aby sa ľudia mohli vrátiť k svojmu podnikaniu.

Zdroj: Webnoviny.sk – O dotáciu 5 600 eur môžu zažiadať aj živnostníci, ktorí v prvej vlne skončili s podnikaním © SITA Všetky práva vyhradené.

1 COMMENT

  1. Som dochodkyna a zároven SZCO,v oktobri som chcela požiadat o príspevok na podnikanie z dovodu zníženia tržieb ale vraj nemám nárok, lebo v minulom roku som mala v danovom priznani vykazanú stratu z podnikania, . Bola som dlhodobo PN po operacii srdca, takže som musela mat stratu, takže v prvej vlne som ani nežiadala o príspevok, nemala som tržby s čím porovnat, Teraz mi zasa bolo povedané, že nemám nárok nakolko som mala už spomínanu stratu v danovom priznaní za rok 2019. Možem sa ešte o niečo uchádzat. Ďakujem