O dotáciu na nájomné je možné požiadať aj za september, ministerstvo predĺžilo lehoty

3.11.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo hospodárstva SR rozširuje obdobie, za ktoré je možné získať dotáciu na nájomné v rámci prvej vlny. Žiadosť je totiž možné podať aj za nájomcov, ktorých sa dotkli primárne septembrové opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR.

„Príspevok na nájomné za september tak môžu po novom získať tí, ktorých sa týkalo zrušenie hromadných podujatí nad 1 000 ľudí, hromadných podujatí nad 500 ľudí v interiéri, obmedzenia pre kúpaliská, aquaparky, diskotéky, tanečné zábavy a akcie v reštauráciách či baroch,“ uvádza rezort.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Žiadosti na kompenzácie nájomného v prvej vlne je možné podávať do konca novembra. Ministerstvo však pripomína, že pracuje na tom, aby systém pomoci mohol pokračovať aj po skončení aktuálnej výzvy a aby mohli o pomoc žiadať aj podnikatelia zasiahnutí druhou vlnou pandémie.

Rezort hospodárstva doteraz vyplatil dotácie na nájomné vo výške viac ako 25 miliónov eur a pomohol tak spolu takmer 12 500 žiadateľom.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, nájomné
Zdroj: Webnoviny.sk – O dotáciu na nájomné je možné požiadať aj za september, ministerstvo predĺžilo lehoty © SITA Všetky práva vyhradené.