O post šéfa polície sa uchádzajú dvaja kandidáti, o ktorých rozhodla výberová komisia

0
O post šéfa polície sa uchádzajú dvaja kandidáti, o ktorých rozhodla výberová komisia

9.12.2020 (Webnoviny.sk) – O post prezidenta Policajného zboru (PZ) SR sa môžu uchádzať aktuálny dočasný šéf polície Peter Kovařík a veliteľ Útvaru osobitného určenia Prezídia PZ (Lynx komando) Štefan Hamran. Ako ďalej informovalo ministerstvo vnútra, rozhodla o tom výberová komisia, ktorá posudzovala štyroch prihlásených kandidátov.

Komisia bude hodnotiť organizačné a kontrolné schopnosti

Komisia, v ktorej má okrem polície a ministerstva vnútra zastúpenie aj Generálna prokuratúra SR, Akadémia Policajného zboru v Bratislave, Odborový zväz polície a Úrad inšpekčnej služby, posudzovala, či uchádzači splnili podmienky stanovené v zákone o štátnej službe, okrem iných najmenej 10-ročnú prax v Policajnom zbore (PZ), vysokoškolské vzdelanie II. stupňa a špecializované policajné vzdelanie.

„V ďalšej fáze výberového konania bude sedemčlenná komisia na pohovoroch hodnotiť riadiace, organizačné a kontrolné schopnosti, odborné vedomosti a ďalšie zručnosti uchádzačov potrebné na výkon funkcie prezidenta PZ,“ uviedla hovorkyňa rezortu vnútra Barbara Túrosová.

Minister predloží svoju voľbu

Komisia následne predloží ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽaNO) zápisnicu o priebehu výberového konania a odporúčaniami. Minister vnútra podľa zákona do 15 dní predloží Výboru pre obranu a bezpečnosť Národnej rady SR svoju voľbu.

„Výbor po verejnom vypočutí kandidátov odporučí Romanovi Mikulcovi vymenovať jedného z nich do funkcie prezidenta PZ. Ak odporúčanie členovia výboru nevydajú, ministerstvo vnútra bude musieť výberové konanie zopakovať,“ dodala Túrosová.

Zdroj: Webnoviny.sk – O post šéfa polície sa uchádzajú dvaja kandidáti, o ktorých rozhodla výberová komisia © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu