Objavili sme prevratné produkty proti vráskam. Chcete ich poznať aj vy?

0
Objavili sme prevratné produkty proti vráskam. Chcete ich poznať aj vy?

Všetky túžime po krásnej, zdravej, no najmä, dlhodobo mladistvej pleti. Jedným z hviezdnych produktov, pomocou ktorého môžete takéto výsledky dosiahnuť, je vitamín C. V oblasti starostlivosti o pokožku je považovaný za jednu z najúčinnejších zložiek a kľúčovou ingredienciou k udržaniu hladkej, pružnej a žiarivej pleti bez predčasných vrások. Na spomalenie starnutia, lepšiu elasticitu pleti a jej hydratáciu, však nestačí len používať kvalitnú kozmetiku. Pleť je potrebné vyživovať aj zvnútra. Túto úlohu zastáva pestrá, vyvážená strava a tiež voľba správnych doplnkov výživy, z ktorých najúčinnejším pre potreby pleti je kolagén.

Oranžový zázrak – vitamín C

Topicky (povrchovo) aplikovaný vitamín C je dermatológmi obľúbená zložka, ktorá účinne pomáha spomaliť predčasné starnutie pokožky, dokáže zabrániť poškodeniu pokožky slnkom a zjemniť vzhľad vrások, tmavých škvŕn a akné. Ide o antioxidant, čo znamená, že bojuje proti škodlivým voľným radikálom (toxínom), ktoré prichádzajú do kontaktu s vašou pokožkou z vonkajších zdrojov (napr. znečistené ovzdušie), alebo zvnútra tela v dôsledku bežných procesov organizmu (dýchanie, metabolizmus atď).

Používanie vitamínu C na pleť má množstvo výhod:

  • hydratuje a rozjasňuje pokožku,
  • zmierňuje začervenanie,
  • hojí zápalové procesy,
  • zosvetľuje pigmentové škvrny,
  • zjednocuje tón pleti,
  • podporuje tvorbu kolagénu,
  • môže pôsobiť proti ochabnutiu pokožky.

Ako ho zaradiť do pleťovej rutiny?

Topický vitamín C sa vstrebáva priamo do najvrchnejších vrstiev pokožky, čo mu umožňuje okamžite začať pôsobiť a konať svoju prácu. Býva obsiahnutý v pleťových sérach, toneroch a krémoch. Séra sú koncentrovanejšie ako krémy a ľahšie sa vstrebávajú do pokožky, preto špecialisti na starostlivosť o pleť odporúčajú zaradiť vitamín C práve v podobe séra.

Vitamín C sa odporúča používať najmä ráno, keďže ide o antioxidant. Pleť je ráno najskôr potrebné umyť, následne aplikovať toner, sérum, hydratačný krém a na záver slnečnú clonu (krém s SPF – tento krok rozhodne nevynechajte). Pred prvým použitím dermatológovia odporúčajú urobiť si test prípadnej alergie na zápästí. Vitamín C je však veľmi dobre tolerovaný všetkými typmi pokožky vrátane citlivej.

Akčné ženy odporúčajú super antioxidačné sérum C-Tetra

Nám sa v redakcii osvedčilo antioxidačné sérum s obsahom lipidného vitamínu C pod názvom C-Tetra. Okrem neho obsahuje tiež vitamín E (ďalší antioxidant) a v tejto unikátnej synergií predstavuje mimoriadne účinnú ochranu proti predčasnému starnutiu pokožky, stimuluje kolagén a elastín, pleť spevňuje, vyhladzuje, farebne zjednocuje a rozjasňuje. Vďaka obsahu vyživujúcich a ošetrujúcich rastlinných olejov, ktoré omladzujúci efekt vitamínu C ešte viac zvýrazňujú, je sérum C-Tetra ideálnou anti-age starostlivosťou. Rýchlo sa vstrebáva, pleť zanecháva jemnú, žiarivú a jeho príjemná vôňa sladkých pomarančov vás ráno nabije pozitívnou energiou na celý deň.

Anna Brandejs – žena, ktorá inšpiruje

Na dosiahnutie krásnej a zdravej pleti bez vrások potrebuje každá z nás dva kroky. Prvým je kvalitná kozmetika a druhým výživa pleti zvnútra. Základ jedálnička každej ženy, ktorá chce mať žiarivú a dlhodobo mladistvú pleť, by mal tvoriť dostatok ovocia a zeleniny, celozrnné potraviny, strukoviny, orechy, semienka a zdravé tuky – oleje lisované za studena, a potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny (napr. losos, avokádo, ľan, chia, vlašské orechy). Okrem toho je dôležité suplementovať niektoré doplnky výživy, napríklad kolagén. Ide o mimoriadne dôležitý proteín, zabezpečujúci pokožke dlhodobú štruktúru a pružnosť.

Nás v Akčných ženách svojim príbehom inšpirovala Anna Brandejs. Krásna zakladateľka spoločnosti Medaprex a neskôr aj špičkovej kliniky Brandeis Clinic, nenašla na trhu kolagén, ktorý by plnohodnotne spĺňal jej predstavy, a tak si ho vytvorila sama. Vývoj výživových doplnkov patrí k jej vášni a preto sa rozhodla najnovšiemu radu doplnkov stravy prepožičať svoje meno. Jeden zo spomínaných produktov učaroval aj nám, v redakcií. Ide konkrétne o Collagen+11 by ANNA BRANDEJS.

Rybí kolagén proti vráskam

Collagen+11 by ANNA BRANDEJS obsahuje v 1 kapsule ako hlavnú aktívnu látku 500 mg hydrolyzovaného morského kolagénu. V dennej dávke (5 tabliet) teda organizmu dodáte 2 500 mg morského kolagénu, prevažne typu l vo forme kolagénových peptidov, dipeptidov a tripeptidov. Vďaka tomu sa dobre vstrebáva cez tenké črevo do organizmu a v koži môže dobre pôsobiť. U Collagen+11 tak nehrozí, že budete prehĺtať kapsuly, ktoré z väčšej časti prejdú vaším tráviacim traktom a celým organizmom bez využitia.

Okrem kolagénu tento produkt obsahuje 11 ďalších synergicky pôsobiacich bioaktívnych látok, z ktorých hneď štyri prispievajú k správnemu fungovaniu imunity: vitamín C, D, zinok a meď. Obsahuje tiež ceramosidy získavané z pšeničných klíčkov pre zlepšenie ochrany kožnej bariéry a zvýšenie hydratácie, extrakt z granátového jablka, kyselinu hyalurónovú, vitamín B5 a B7 a tiež lykopén – látku s protizápalovými vlastnosťami.

Účastníci klinických testov po 12 týždňoch užívania Collagen + 11 deklarovali:

  • spevnenie kože o 26,6 %,
  • zjednotenie farebného tónu pleti o 15 %,
  • a rozjasnenie pleti o 10 %.

Collagen+11 je bez lepku, laktózy, cukru, bez aspartamu a bez geneticky modifikovaných potravín (GMO). Stačí 5 kapsúl denne a vaša pleť bude žiariť zdravím.

Zaujali vás informácie o účinkoch produktu C-TetraCollagen+11 by ANNA BRANDEJS a chceli by ste niektorý z nich vyskúšať v našom testovaní? Napíšte nám, ako sa aktuálne staráte o svoju pleť a možno vyberieme do najbližšej testovačky práve vás. Tešíme sa na všetky vaše komentáre!

Zdroj obrázkov: Medaprex, Freepik

 

 

 

 

 

žiadne príspevky na zobrazenie