Obvinený advokát Para je na slobode, prokurátor konštatoval pominutie dôvodov väzby

0
Obvinený advokát Para je na slobode, prokurátor konštatoval pominutie dôvodov väzby

20.6.2022 (Webnoviny.sk) – Obvineného advokáta Mareka Paru prepustili z väzby. Ako pre agentúru SITA potvrdil hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan, rozhodol o tom dozorový prokurátor pre pominutie dôvodov ďalšieho trvania väzby.

„U obvineného boli súdom konštatované iba dôvody tzv. kolúznej väzby, ktoré mali trvať do vykonania výsluchu presne konkretizovaných osôb. Vykonaním predmetných výsluchov dôvod väzby pominul, preto prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry obvineného z väzby prepustil,“ povedal Skladan.

Advokáta obvineného pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny vzal Najvyšší súd SR do väzby 2. mája pre obavy z možného ovplyvňovania svedkov.

Paru zadržala Národná kriminálna agentúra v stredu 20. apríla v rámci akcie Kaifáš. Podľa orgánov činných v trestnom konaní sa mal podieľať na diskreditácii prokurátora Vasiľa Špirka.

Viac k témam: akcia Kaifáš, Kolúzna väzba, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinený advokát Para je na slobode, prokurátor konštatoval pominutie dôvodov väzby © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu