Obvinený expolicajt z akcie Agentúra je na úteku, polícia po ňom vyhlásila pátranie

21.1.2022 (Webnoviny.sk) – Polícia vyhlásila pátranie po jednom z obvinených v rámci policajnej akcie Agentúra. Medializované informácie potvrdzuje databáza hľadaných osôb na internetovej stránke ministerstva vnútra, podľa ktorej pátranie po Marekovi Máhrovi vyhlásilo Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Šali ešte v stredu 19. januára. Ide pritom o bývalého policajta.

Národná kriminálna agentúra obvinila v utorok 18. januára počas akcie Agentúra 12 osôb z 11 skutkov. Obvinené sú pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčnú trestnú činnosť a pre trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Polícia zároveň zadržala štyri obvinené osoby.

Medzi zadržanými bol podľa medializovaných informácii aj bývalý funkcionár u daňových kriminalistov Martin Z. Obvinenie malo pribudnúť aj expolicajtom Bernardovi S. či Vladimírovi B.

Vyšetrovateľ zároveň pre štvoricu zadržaných navrhol väzobné stíhanie, pričom s návrhom sa stotožnil aj dozorový prokurátor. Špecializovaný trestný súd by o návrhu mal rozhodnúť v priebehu dneška.

Viac k témam: kauza Agentúra, Korupcia, Pátranie, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinený expolicajt z akcie Agentúra je na úteku, polícia po ňom vyhlásila pátranie © SITA Všetky práva vyhradené.