Obvinený Kvietik podal ústavnú sťažnosť pre porušenie jeho základných ľudských práv

11.1.2021 (Webnoviny.sk) – Obvinený Martin Kvietik, aktuálne väzobne stíhaný v rámci kauzy Dobytkár, podal pre postup všeobecných súdov ústavnú sťažnosť na Ústavný súd SR.

Dôvodom sťažnosti je porušenie jeho ústavného práva na osobnú slobodu, práva na slobodu a bezpečnosť, ktoré mu garantujú Ústava SR, Listina základných práv a slobôd a Dohovor o ochrane ľudských práv a základných hodnôt. Agentúru SITA o tom informoval advokát obvineného Dušan Ivan.

„Trestné stíhanie môjho klienta a jeho väzba sú od samého začiatku nedôvodné, neústavné a nezákonné. Porušujú sa nimi základné štandardy vnútroštátneho aj medzinárodného práva. Dôvody trestného stíhania založené výlučne na osamotenej výpovedi kajúcnika, dodnes ničím a nikým nepotvrdenej, nepostačujú ani na obvinenie a už vôbec nie na kolúznu väzbu, naposledy predĺženú na takmer jeden rok,“ uviedol Ivan.

Dodal, že viaceré faktory v trestnom stíhaní jeho klienta signalizujú „inkvizičný proces”, ohýbanie práva, ignorovanie výsledkov dokazovania a „slepú vieru” v kajúcnika.

Viac k témam: akcia “Dobytkár”
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinený Kvietik podal ústavnú sťažnosť pre porušenie jeho základných ľudských práv © SITA Všetky práva vyhradené.