Obvinený podnikateľ Brhel ide z väzby na slobodu, rozhodol najvyšší súd

0
Obvinený podnikateľ Brhel ide z väzby na slobodu, rozhodol najvyšší súd

30.11.2021 (Webnoviny.sk) – Obvinený podnikateľ Jozef Brhel ide z väzby na slobodu. Ako informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR (NS SR) Alexandra Važanová, senát 1 T NS SR na utorkovom neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie sudkyne pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu z 23. novembra, ktorým bolo rozhodnuté o predĺžení lehoty trvania väzby obvineného a rozhodol tak, že Brhela prepustil z väzby na slobodu.

Súd podľa hovorkyne dospel k záveru, že dôvody kolúznej väzby u obvineného už nie sú dané. „Senát zároveň zamietol návrh prokurátora na predĺženie lehoty trvania väzby zo dňa 29. októbra ako aj sťažnosť prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry proti uzneseniu sudkyne pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu z 23. novembra,“ povedala hovorkyňa. Doplnila, že senát na podklade nálezu Ústavného súdu SR zrušil uznesenie sudkyne pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu z 12. mája.

Národná kriminálna agentúra zadržala 29. januára v rámci akcie Mýtnik viaceré osoby v súvislosti s korupciou a machináciami pri verejnom obstarávaní na finančnej správe. Obvinený bol Brhel, ktorý sa v tej dobe nachádzal v zahraničí. Po návrate na Slovensko ho vzali do väzby.

Viac k témam: Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinený podnikateľ Brhel ide z väzby na slobodu, rozhodol najvyšší súd © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu