Home Správy Slovensko Obyvatelia Nitry budú môcť využívať desiatky zdieľaných bicyklov, opäť sa vrátia do...

Obyvatelia Nitry budú môcť využívať desiatky zdieľaných bicyklov, opäť sa vrátia do ulíc mesta

NITRA 6. júna (WebNoviny.sk) – Zdieľané bicykle sa vo štvrtok vracajú do ulíc Nitry. Pôvodne mali byť k dispozícii už od marca, no až pred niekoľkými dňami sa podarilo mestu dohodnúť s dopravným podnikom Arriva na výške dotácie za rok 2018 a podmienkach prevádzkovania služby v tomto roku.

Ceny zostanú rovnaké

Technici rozmiestnia 70 bicyklov na sedem stanovíšť. Systém požičiavania i ceny zostávajú rovnaké ako v minulej sezóne. Obyvateľom a návštevníkom Nitry môžu byť bicykle k dispozícii v závislosti od počasia až do konca novembra.

Prenájom je možný prostredníctvom mobilnej aplikácie alebo priamo cez počítač na bicykli. Využiť sa dajú aj čipové karty Arriva Nitra, ktoré používajú obyvatelia v rámci MHD.

Arrive schválili dotáciu

Poslanci schválili na zastupiteľstve 30. mája Arrive dotáciu za bikesharing za rok 2018 vo výške 115-tisíc eur. Arriva žiadala od mesta dotácie za roky 2017 a 2018, zmluva však nezaväzuje radnicu k zaplateniu žiadnej konkrétnej sumy.

Tu urobilo chybu bývalé vedenie mesta. Na druhej strane treba povedať, že Arriva nám tu poskytla kvalitnú službu a zaslúži si mať dotované aj náklady,” povedal na zastupiteľstve primátor Marek Hattas.

Doplnok mestskej dopravy

Riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností Arriva na Slovensku Petra Helecz uviedla, že schválenie dotácie za rok 2018 privítali.

Viedli sme dlhé rokovania, na ktorých Arriva pristúpila ku kompromisu. Mestu sme odpustili poplatok za rok 2017 a prisľúbili sme prevádzku v roku 2019, ktorú budeme financovať z vlastných zdrojov,” konkretizovala.

Nitra bola prvým mestom na Slovensku, v ktorom zaviedli v roku 2017 bikesharing ako doplnok mestskej verejnej dopravy. Počas dvoch predchádzajúcich rokov sa do systému zaregistrovalo takmer 11-tisíc užívateľov a bicykel si požičali 32-tisíckrát.

Viac k témam: Arriva Nitra, bicykel
Zdroj: Webnoviny.sk – Obyvatelia Nitry budú môcť využívať desiatky zdieľaných bicyklov, opäť sa vrátia do ulíc mesta © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version