Očkovanie proti COVID-19 bude požadovať len minimum zamestnávateľov, ukázal medzinárodný prieskum

19.2.2021 (Webnoviny.sk) – Len osem percent zamestnávateľov uvažuje nad tým, že bude od svojich zamestnancov požadovať pred návratom na pracovisko očkovanie. Vyplýva to z medzinárodného prieskumu spoločnosti Gartner, ktorý realizovala v decembri minulého roka a v januári 2021. Oslovila v rámci neho 236 lídrov z oblasti ľudských zdrojov, právnych oddelení a správy majetku.

Zamestnancom poskytnú informácie

Prieskum odhalil, že 71 % podnikov plánuje povzbudzovať svojich zamestnancov k tomu, aby sa nechali očkovať pred návratom na pracovisko po režime práce z domu, nebudú však očkovanie požadovať. Informovala o tom prostredníctvom tlačovej správy Katarína Kubištová z marketingového oddelenia spoločnosti.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

Dokopy 61 % respondentov v rámci prieskumu uviedlo, že zamestnancom plánuje poskytnúť podporu v podobe informácií o tom, kde a ako sa môžu nechať zaočkovať. Približne polovica plánuje aj internú komunikačnú kampaň. V rámci nej chcú spoločnosti zhrnúť prínosy očkovania, prípadne ho chcú zamestnancom aj dotovať či zaplatiť.

Po návrate bude túžiť necelá polovica

Respondenti zároveň neočakávajú návrat k pracovnému režimu z roku 2019 ani v prípade, že sa populáciu podarí zaočkovať. Viac než polovica z nich očakáva, že po návrate na pracovisko bude túžiť len menej ako 50 % zamestnancov a takzvaná hybridná pracovná sila bude fungovať aj po pandémii. Iba 9 % opýtaných si myslí, že sa do práce vráti 76 až 100 % zamestnancov.

Gartner je nezávislá výskumná a poradenská spoločnosť zameraná na informačné technológie. V databáze Gartner je viac ako 122-tisíc vlastných reportov a analýz. Spoločnosť má celosvetovo vyše 14-tisíc klientov, je medzi nimi 75 % firiem z rebríčka Global 500.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, očkovanie, prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Očkovanie proti COVID-19 bude požadovať len minimum zamestnávateľov, ukázal medzinárodný prieskum © SITA Všetky práva vyhradené.