Očkovanie proti COVID-19 by mala byť morálna povinnosť všetkých, tvrdí kouč FC Liverpool

19.12.2021 (Webnoviny.sk) – V anglickej futbalovej Premier League v ostatnom čase pre šíriaci sa koronavírus odkladajú stretnutie za stretnutím, čo mnohých neteší.

Patrí medzi nich i nemecký kouč FC Liverpool Jürgen Klopp, ktorý tvrdí, že očkovanie proti ochoreniu COVID-19 by mala byť “morálna povinnosť” všetkých.

Neistota komplikuje prípravu

Päťdesiatštyriročný rodák zo Stuttgartu považuje vakcíny za účinný prostriedok na potlačenie infekcie a priznal, že pretrvávajúca neistota mu mimoriadne komplikuje prípravu na jednotlivé zápasy.

Podotkol, že uprostred eskalujúcej krízy súvisiacej s koronavírusom nepodporuje prerušenie ligovej sezóny v Premier League, a dodal, že vzhľadom na nahustený zápasový program by takýto krok priniesol iba malý úžitok.

“Skrátka, nevidím stopercentný prínos z prerušenia súťaže v porovnaní s pokračovaním sezóny. Zastavenie znamená, že teraz prestaneme hrať na týždeň, dva týždne… To znamená päť alebo šesť zápasov? Kedy ich chceme dohrať?” položil rečnícku otázku Klopp.

The Reds sú vo forme

Liverpool by sa mal v nedeľu predstaviť na trávniku londýnskeho Tottenhamu Hotspur, v ktorom nedávno tiež dosť výrazne šarapatil koronavírus.

“The Reds” sú momentálne vo výbornej forme. V Lige majstrov postúpili do osemfinále a na domácej ligovej scéne im patrí 2. priečka iba s jednobodovým mankom na vedúci Manchester City.

Viac k témam: Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu, Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Očkovanie proti COVID-19 by mala byť morálna povinnosť všetkých, tvrdí kouč FC Liverpool © SITA Všetky práva vyhradené.