Odsúdili mnícha, ktorý šíril dezinformácie o koronavíruse a Putina nazval zradcom vlasti

0
Odsúdili mnícha, ktorý šíril dezinformácie o koronavíruse a Putina nazval zradcom vlasti

7.7.2020 (Webnoviny.sk) – Ruský súd potrestal pokutou mnícha – popierača koronavírusu za to, že odmietal vládne nariadenia a šíril falošné informácie o pandémii. Súd na Urale v utorok rozhodol, že otec Sergej musí zaplatiť pokutu vo výške 90-tisíc rubľov (1 113 eur).

Nasledovníkov vyzval, aby neposlúchali nariadenie

Šesťdesiatpäťročný mních sa dostal do centra celonárodnej pozornosti, keď vyzval svojich nasledovníkov, aby neposlúchali vedenie cirkvi a ignorovali zatvorenie kostolov počas pandémie.

Viac o téme: Koronavírus v Rusku

Panel ruskej pravoslávnej cirkvi v Jekaterinburgu v piatok rozhodol, že za porušenie cirkevných pravidiel zbaví otca Sergeja kňazstva.

Ten vynesený verdikt odmietol a vyzval svojich stúpencov, aby ho prišli brániť do ženského kláštora v meste Sredneuralsk, kde sa od minulého mesiaca skrýva.

Patriarchu nazval kacírom

V piatkovom videu určenom svojim podporovateľom označil otec Sergej prezidenta Vladimira Putina za “zradcu vlasti“, ktorý slúži satanistickej „svetovláde” a patriarchu ruskej pravoslávnej cirkvi Kirilla a ďalších významných duchovných nazval „kacírmi”, ktorých treba „zvrhnúť“.

Viac o téme: Koronavírus

Keď pandémia zasiahla Rusko, otec Sergej vyhlásil, že koronavírus neexistuje. Vakcíny vyvíjané proti ochoreniu COVID-19 nazval zas súčasťou globálneho sprisahania, ktorého cieľom je ovládať masy prostredníctvom čipov. Veriacich navyše vyzval, aby nerešpektovali príkaz týkajúci sa zatvorenia kostolov, ktorý bol v platnosti od 13. apríla do začiatku júna.

Hovorca prezidenta Putina Dmitrij Peskov v tejto súvislosti uviedol, že Kremeľ vývoj udalostí okolo buričského mnícha nesleduje.

Viac k témam: Koronavírus, pravoslávna cirkev, ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Odsúdili mnícha, ktorý šíril dezinformácie o koronavíruse a Putina nazval zradcom vlasti © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu