Odvolacia komisia rozhoduje o disciplinárnom treste pre bývalého generálneho prokurátora Trnku

14.5.2021 (Webnoviny.sk) – Na Krajskej prokuratúre v Žiline v piatok od 11:30 zasadá odvolacia disciplinárna komisia vo veci disciplinárneho trestu pre bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Tomu v októbri minulého roka disciplinárna komisia navrhla 15-percentné zníženie platu na obdobie troch mesiacov pre vyjadrenia k prepusteniu Jozefa Majského z väzby.

Priamo na mieste sa voči rozhodnutiu z pozície navrhovateľa odvolal vtedajší námestník generálneho prokurátora Jozef Szabó, o šesť týždňov podal odvolanie aj samotný Dobroslav Trnka. Ten sa na piatkovom odvolacom konaní zúčastňuje osobne, generálnu prokuratúru zastupuje súčasný prvý námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera.

Kandera vo svojej úvodnej reči uviedol, že trvá na obsahu odvolania. Odvolacej komisii navrhol zrušiť rozhodnutie disciplinárnej komisie a pre závažné disciplinárne previnenie zbaviť Dobroslava Trnku funkcie prokurátora. Verdikt odvolacej komisie sa očakáva v popoludňajších hodinách.

Viac k témam: generálny prokurátor, prokuratúra, trest
Zdroj: Webnoviny.sk – Odvolacia komisia rozhoduje o disciplinárnom treste pre bývalého generálneho prokurátora Trnku © SITA Všetky práva vyhradené.