Olympijský šampión Ligety ukončil kariéru skôr, ako plánoval. Silné bolesti chrbta rozhodli zaňho

14.2.2021 (Webnoviny.sk) – Dvojnásobný olympijský šampión v zjazdovom lyžovaní Američan Ted Ligety napokon ukončil kariéru o šesť dní skôr, ako pôvodne plánoval. Súťažnú rozlúčku chcel uskutočniť na budúci piatok po pretekoch v obrovskom slalome v rámci prebiehajúcich majstrovstiev sveta v talianskej Cortine d’Ampezzo.

Pred týmto víkendom však uňho prepukli silné bolesti chrbta a v sobotu prostredníctvom Instagramu oznámil definitívny koniec.

Lyžiar má chrbát v zlom stave

Vyšetrenia u Ligetyho odhalili, že jeho chrbát je v takom stave, že lyžovanie by preň bolo momentálne nebezpečné. Tridsaťšesťročný rodák zo Salt Lake City tak balí kufre a odchádza domov do USA.

„Nadišiel čas, aby som mal opäť zdravý chrbát. Tešil som sa, že si poslednýkrát zalyžujem a potom ukončím kariéru. Bohužiaľ, môj chrbát rozhodol, že skončím trošku skôr,“ vyhlásil.

Ligety chce tráviť viac času s rodinou

Ligety sa rozhodol skončiť, pretože túži čo najviac času tráviť s najbližšími doma v americkom Park City – manželkou Miou, starším synom Jaxom a dvojičkami Alecom a Willom.

Kariéru v SP odštartoval na domácom svahu v Park City v novembri 2003 a jeho posledným štartom v tomto seriáli bol obrovský slalom vo švajčiarskom Adelbodene v úvode januára 2021, kde sa neprebojoval do 2. kola. Videl tam však škaredý pád svojho krajana Tommyho Forda a aj to mu pomohlo v rozhodovaní.

Viac k témam: koniec kariéry
Zdroj: Webnoviny.sk – Olympijský šampión Ligety ukončil kariéru skôr, ako plánoval. Silné bolesti chrbta rozhodli zaňho © SITA Všetky práva vyhradené.