Opitý vodič sa pokúšal oklamať policajtov, husársky kúsok mu nevyšiel a skončil v cele

20.8.2020 (Webnoviny.sk) – Obvineniu z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky čelí 23-ročný muž, ktorý po spáchaní dopravného priestupku v blízkosti trenčianskej autobusovej stanice pri policajnej kontrole nafúkal viac ako dve promile alkoholu. O prípade informovala trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky z Trenčína predpísaným spôsobom zastavili vozidlo Škoda Fabia. Všimli si, že vodič sa pokúša presadnúť si na stranu spolujazdca a spolujazdec na miesto vodiča.

“Tento manéver sa im však nepodaril. Policajti vyzvali oboch k predloženiu dokladov a vodiča k vykonaniu dychovej skúšky. 23-ročný vodič nafúkal 0,94 mg/l, čo predstavuje 1,96 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška ukázala ešte vyššiu hodnotu, a to 1,02 mg/l, čo predstavuje 2,13 promile alkoholu,” uviedla k prípadu polícia s tým, že vodič skončil v policajnej cele a o jeho treste bude rozhodovať trenčiansky okresný súd.

Viac k témam: alkohol za volantom
Zdroj: Webnoviny.sk – Opitý vodič sa pokúšal oklamať policajtov, husársky kúsok mu nevyšiel a skončil v cele © SITA Všetky práva vyhradené.