Organizátori olympiády v Tokiu riešia ďalšie problémy, vo vode objavili vysoké množstvo baktérií

17.8.2019 (Webnoviny.sk) – Organizátori budúcoročnej letnej olympiády v japonskom Tokiu museli riešiť v priebehu tohto týždňa už druhý problém spojený s testovacími pretekmi triatlonistov.

Okrem vysokých teplôt najnovšie ohrozuje športovcov aj nadmerné množstvo baktérií, ktoré sa nachádzajú vo vodnej ploche určenej pre súťaže v triatlone.

Museli zrušiť plaveckú časť pretekov

Vzhľadom na túto hrozbu musela Medzinárodná triatlonová únia (ITU) zrušiť plaveckú časť sobotňajších pretekov zdravotne znevýhodnených športovcov.

V stanovisku ITU sa uvádza, že hodnoty baktérie E.coli dvojnásobne prekročili povolenú hranicu. Kvalita vody preto dosiahla úroveň číslo 4, ktorá predstavuje najväčšie riziko pre športovcov.

Horúčavy spojené s vlhkosťou

Problémy s vodou museli riešiť pred troma rokmi aj organizátori OH v Riu de Janeiro, kde sa borili s vysokými hodnotami baktérií a vírusov na športoviskách určených pre jachting, veslovanie a diaľkové plávanie.

Testovacie preteky triatlonistov sprevádzali problémy už počas štvrtkového programu. Vtedy ITU skrátila bežecký úsek v mužských pretekoch z 10 na 5 kilometrov, keďže v Tokiu panovali horúčavy v spojení s vysokou vlhkosťou. Práve tieto dva faktory spôsobujú vrásky na čele organizátorom budúcoročného športového sviatku.

Viac k témam: baktérie, horúčavy, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk – Organizátori olympiády v Tokiu riešia ďalšie problémy, vo vode objavili vysoké množstvo baktérií © SITA Všetky práva vyhradené.