Organizátori to myslia s OH 2021 vážne. Oznámili dátum, kedy odštartuje pochodeň s olympijským ohňom

0
Organizátori to myslia s OH 2021 vážne. Oznámili dátum, kedy odštartuje pochodeň s olympijským ohňom

28.9.2020 (Webnoviny.sk) – Japonskí organizátori podali svetu ďalší dôkaz o tom, že to myslia vážne s budúcoročnými olympijskými hrami. V pondelok informovali o tom, že pochodeň s olympijským ohňom odštartuje 25. marca v J-Village v Národnom futbalovom tréningovom centre v prefektúre Fukušima a počas necelých štyroch mesiacov zavíta do všetkých 47 prefektúr Japonska.

Má ísť o takmer identickú trasu s tou, ktorá sa mala bežať aj tento rok. Organizátori napriek tomu upozorňujú na to, že im aj v štafete s ohňom pôjde o zníženie plánovaných nákladov. Toho času sa olympijský oheň nachádza v Tokiu.

Viac o téme: Koronavírus

Olympijské hry po počiatočných komplikáciách s plnením kvalifikačných limitov napokon preložili o rok pre celosvetovú pandémiu koronavírusu. Nový termín OH v Tokiu je 23. júla – 8. augusta 2021 a organizátori ho chcú dodržať.

Symbol odolnosti a jednoty ľudí

Tohto roku sa olympijská pochodeň objavila v Japonsku 20. marca na vojenskej základni v Mijagu, kam ju doviezli letecky z Grécka. Organizátori jej dali meno „Plameň ozdravenia“. Práve v tomto regióne v roku 2011 zemetrasenie a z toho plynúce silné vlny tsunami spôsobili prírodnú katastrofu, ktorá si vyžiadala 18 500 obetí.

„Chceme, aby sa naše olympijské hry stali symbolom odolnosti, jednoty a solidarity ľudí po pandémii koronavírusu. Nech sú svetielkom nádeje pre lepšiu budúcnosť,“ vyhlásili organizátori, cituje ich športový portál insidethegames.biz.

Oheň bude putovať po celom Japonsku

Organizátori paralympijských hier v Tokiu zároveň potvrdili cestu paralympijskej pochodne. Bude sa konať v dňoch 12.- 24. augusta 2021.

Oheň rovnako navštívi všetky japonské prefektúry, ale o deň skôr ako bolo pôvodne plánované.

Viac k témam: Koronavírus, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, LPH Letné paralympijské hry 2020 v Tokiu, olympijská pochodeň, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Organizátori to myslia s OH 2021 vážne. Oznámili dátum, kedy odštartuje pochodeň s olympijským ohňom © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu