Osaková začala na WTA Finals triumfom proti Kvitovej, Bartyová si poradila s Bencicovou

27.10.2019 (Webnoviny.sk) – Japonská tenistka Naomi Osaková úspešne vstúpila do majstrovského turnaja WTA Finals v čínskom Šen-čene. Šampiónka tohtoročného Australian Open v Červenej skupine zdolala Češku Petru Kvitovú v dramatickom súboji za 2:39 h 7:6 (1), 4:6, 6:4. Osaková si zopakovala trojsetový triumf nad Kvitovou práve z finále januárového Australian Open v Melbourne. Dvadsaťdvaročná Japonka natiahla sériu víťazných zápasov na jedenásť, predchádzajúcich desať dosiahla počas turnajov v Ósake a Pekingu, kde sa stala šampiónkou.

V druhom zápase Červenej skupiny na turnaji s dotáciou 14 miliónov USD nastúpili proti sebe dve debutantky vo dvojhre na tomto podujatí – svetová jednotka Austrálčanka Ashleigh Bartyová a Švajčiarka so slovenskými rodičmi Belinda Bencicová.

Z trojsetového triumfu 5:7, 6:1, 6:2 za 1:57 h sa na konci radovala 23-ročná Bartyová, ktorá si pripísala 53. singlový úspech sezóny, čo je najviac spomedzi všetkých hráčok na okruhu WTA. Bartyová v tomto roku ovládla Roland Garros na antuke v Paríži a spolu s turnajovým triumfom na tráve v Birminghame vtedy ťahala sériu 15 víťazných zápasov.

WTA FINALS

Červená skupina

Naomi Osaková (Jap.-3) – Petra Kvitová (ČR-6) 7:6 (1), 4:6, 6:4

Ashleigh Bartyová (Aus.-1) – Belinda Bencicová (Švaj.-7) 5:7, 6:1, 6:2

Viac k témam: WTA Finals
Zdroj: Webnoviny.sk – Osaková začala na WTA Finals triumfom proti Kvitovej, Bartyová si poradila s Bencicovou © SITA Všetky práva vyhradené.