Otec Lionela Messiho rieši budúcnosť svojho syna, čaká ho rokovanie s vedením FC Barcelona

2.9.2020 (Webnoviny.sk) – Otec a zároveň agent argentínskeho futbalistu Lionela Messiho v stredu pricestoval do španielskeho Katalánska, aby s vedením miestneho klubu FC Barcelona prediskutoval budúcnosť svojho syna.

Tridsaťtriročný rodák z Rosaria pôsobí v Barcelone od roku 2001, súčasťou prvého tímu je od roku 2004. Teraz však chce odísť napriek tomu, že zmluvu má do leta 2021 a výstupná klauzula hovorí o potrebe vyplatiť astronomických 700 miliónov eur.

Stretnutie s vedením klubu

Jorge Messi priletel do Španielska z Argentíny a mal by sa stretnúť s prezidentom klubu Josepom Mariom Bartomeuom a ďalšími členmi vedenie „blaugranas“.

Kedy sa tak stane, ešte nie je známe. „Nič neviem,“ povedal Jorge Messi po prílete do Barcelony.

Barcelona nechce prísť o Messiho

Klub na základe už skôr vznesenej požiadavky o uvoľnenie Lionela Messiho informoval, že si odchod svojho klenotu nepripúšťa a rokovať bude iba o možnom predĺžení kontraktu. Vedenie už futbalistovi ponúklo novú zmluvu do leta 2023.

Vedenie klubu sa tiež chcelo osobne stretnúť s futbalistom, aby si situáciu vydiskutovali zoči-voči. „Blaugranas“ dlhodobo tvrdia, že chcú, aby Lionel Messi ukončil hráčsku kariéru v FC Barcelona.

Jeden z najlepších futbalistov histórie oznámil, že chce z klubu odísť, po augustovej hanebnej prehre FC Barcelona s nemeckým Bayernom Mníchov 2:8 vo štvrťfinále Ligy majstrov 2019/2020.

Viac k témam: La Liga, Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Otec Lionela Messiho rieši budúcnosť svojho syna, čaká ho rokovanie s vedením FC Barcelona © SITA Všetky práva vyhradené.