Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

MAGAZÍN

Otvoria sa aspoň letné terasy kaviarní a reštaurácií?

Zdieľať

Zamestnávatelia vítajú, že Európa začína s postupným uvoľňovaním reštrikcií, ktoré sú nevyhnutné na zabezpečenie kontinuity práce a prežitie ekonomiky.

V aktuálnej situácii je podľa nich potrebné nájsť rozumný kompromis medzi epidemiologickým rizikom a otváraním ekonomiky.

“Slovensko je jednou z najbezpečnejších krajín Európskej únie, ktorej sa darí držať počet nakazených na minimálnych číslach, preto si myslíme, že je už vhodný priestor na uvoľňovanie opatrení,” konštatuje Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR (AZZZ SR).

Prečítajte si článok o tom, ako pomáhajú reštaurácie zdravotníkom a ako ich môžete podporiť

Ako zároveň upozorňuje, jedným zo segmentov, ktorý trpí najviac, je cestovný ruch a gastroprevádzky. “Z tohto dôvodu by sme chceli apelovať na vládu, aby umožnili otvorenie aspoň vonkajších terás pre kaviarne, cukrárne a reštaurácie,“ povedal generálny sekretár asociácie Oto Nevický.

Za najakútnejší problém týkajúci sa cestovného ruchu a gastroprevádzok považuje AZZZ otázku vyriešenia nájmov, ktoré podniky a živnostníkov postupne likvidujú.

“Podporujeme návrh Ministerstva hospodárstva SR vyriešiť podporu úhrady nájmov v pomere 40:40:20, nakoľko by to odbremenilo mnohých podnikateľov v oblasti služieb a cestovného ruchu,” informovali zamestnávatelia.

Zdroj: Webnoviny.sk – Otvorte aspoň letné terasy kaviarní a reštaurácií, zamestnávatelia podporujú návrh Sulíkovho ministerstva © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy
Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár